Moderni keleivių informavimo sistema kauniečiams

10 gegužės 14:27 2012 Spausdinti straipsnį Naujienos

Kaune veikianti pirmoji Lietuvoje viešojo transporto keleivių informavimo sistema bei speciali mobiliesiems telefonams skirta jos versija kauniečiams bei miesto svečiams suteikia galimybę realiu laiku stebėti Kauno miesto viešojo transporto (KVT) sistemos darbą.

Apsilankius KVT realaus laiko keleivių informavimo sistemoje galima išvysti bet kurioje miesto stotelėje veikiančioje viešojo transporto informacinėje švieslentėje rodomą informaciją. Taip pat galima stebėti, kaip tam tikru momentu kursuoja autobusai ir troleibusai.

„Ši sistema labai patogi. Keleiviai sekundžių tikslumu gali matyti viešojo transporto priemonių nukrypimą nuo eismo tvarkaraščių ir tikslingai susiplanuoti savo laiką. Šiose sistemoje taip pat galima rasti daug kitų naudingų įrankių, padedančių lengviau naudotis Kauno miesto viešuoju transportu”, – teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Apsilankyti KVT realaus laiko keleivių informavimo sistemoje galima adresu http://googlemap.kvt.lt/google_map/

Mobiliesiems telefonams skirtos WAP versijos pagalba nuo šiol kiekvienas keleivis, turintis mobilių telefoną su WAP naršykle, gali įsijungti asmeninę realaus laiko viešojo transporto švieslentę bet kurioje Kauno viešojo transporto stotelėje. Naudojant naujos kartos QR arba 2D kodus išmaniųjų telefonų pagalba ši informacija pasiekiama ypač lengvai, vos per kelias sekundes.

Minėtoje sistemoje keleiviai taip pat gali rasti ir viešojo transporto eismo tvarkaraščius, jų pakeitimus ir kitą reikalingą informaciją.

Įsidiegti keleivių informavimo sistemą ar pasinaudoti realaus laiko transporto informacija gali ir bet kuri savo darbuotojus ar klientus norinti informuoti organizacija ar įstaiga. Ši sistema šiuo metu veikia Kauno ore uosto atvykimo salėje, kurioje skelbiama realus 29-ojo autobuso maršruto išvykimo iš oro uosto stotelės laikas.

Šia paslauga taip pat domisi gydymo įstaigos, pageidaujančios įsirengti ekranus, skirtus pacientams. Tokiu būdu viešuoju transportu besinaudojantys pacientai į stotelę iš priimamojo ateitų prieš pat atvykstant autobusui arba troleibusui.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.