Mokesčio už aplinkos teršimą mokėtojams – aiški sunaudotų degalų apskaitos tvarka

birželio 02 04:06 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Mokantiesiems mokestį už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos šaltinių nuo šiol bus visiškai aišku, kaip jie turi apskaityti mobiliuosiuose taršos šaltiniuose Lietuvoje sunaudotus degalus ir oro transporto priemonių kilimo ir tūpimo ciklus.

Aiškius apskaitos reikalavimus nustato aplinkos ministro patvirtintas Mobiliuosiuose taršos šaltiniuose Lietuvos Respublikoje sunaudotų degalų, oro transporto priemonių atliktų kilimo ir tūpimo ciklų apskaitos tvarkos aprašas, įsigaliojęs gegužės 27 d.

Mokestis už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos šaltinių skaičiuojamas už per metus Lietuvoje sunaudotą degalų kiekį ir oro transporto priemonių, naudojamų keleiviams ir kroviniams gabenti, atliktų kilimo ir tūpimo ciklų skaičių. Mokesčio dydis nustatomas pagal sunaudotų degalų ir oro transporto priemonių kilimo ir tūpimo ciklų apskaitos duomenis.

Ligi šiol mokantiesiems mokestį už aplinkos teršimą buvo neaišku, kokią informaciją jie turi rinkti, saugoti ir pateikti pareigūnams mokesčio apskaičiavimo patikrinimų metu.

Aiškus apskaitos reglamentavimas sudarys sąlygas mokesčio mokėtojams teisingai apskaityti mokesčio už aplinkos teršimą dydį, o Aplinkos apsaugos departamentui – efektyviau tikrinti, ar mokestis apskaičiuotas teisingai.

Aplinkos ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka