Naujos bilietų rūšys Klaipėdoje padeda taupyti kelionės išlaidas

sausio 19 04:14 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Tobulindami savo elektroninio bilieto sistemą, klaipėdiečiai sukūrė naujas bilietų rūšis. Bendra jų visų savybė – jos leidžia taupyti kelionės išlaidas.

365 dienų bilietas Klaipėdiečio kortelėje

Naujoji Klaipėdiečio kortelė skirta Klaipėdoje gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims. Yra ir virtuali, telefone, ir fizinė – plastikinė. Pastarąją galima naudoti ir kaip įprastą mūsų bilieto kortelę visoms bilietų rūšims. Tačiau su ja dabar galima pirkti internetu ir naujos, ypatingos rūšies lengvatinį bilietą. Visos kainos 365 dienų bilietas su Klaipėdiečio kortele internetu kainuoja nebe 255 eurus, kaip kitiems keleiviams, o tik 205.

11

Klaipėdiečio kortelę galima užsisakyti internetu adresu kortele.klaipeda.lt arba atėjus į savivaldybės paslaugų centrą Taikos pr. 52C. Išduodama nemokamai; skelbiama, jog kortelės pagaminimas (ji yra vardinė) gali užtrukti iki 20 dienų.

Dienos bilietas priemiestyje

Turime naują 1-2 zonų dienos bilietą. Jis kainuoja (pilna kaina/50 proc./80 proc. nuolaida) 4 / 2 / 0,80 Eur ir 1,40 euro studentams. Bilietas naudingiausias vidutinį ir ilgą atstumą antrojoje zonoje važiuojantiems keleiviams, kurie pirkdavo kartinius bilietus. Imant tipines jų keliones iš priemiesčio į Klaipėdą ir atgal – 2 antrojoje zonoje ir 2 pirmojoje (miesto) – jau 1,40 Eur už 1 kelionę mokantis važiuojantis keleivis sutaupys pirkdamas antrosios zonos dienos bilietą.

Mieste dienos optimizatorius – jau visoms kartinių rūšims

Iki šiol dienos kelionių optimizatorius mieste galiojo tik pilnos  kainos bilietams. O dabar jau veikia dienos optimizatorius ir lengvatinių kartinių bilietų rūšims miesto autobusų maršrutuose (1 bilietų zona).

Šis pakeitimas reiškia, jog keleivis, naudodamas papildytus pinigus kartinėms kelionėms nemoka daugiau nei nustatyta dienos bilieto kaina – 2,56, 1,28 ar 0,51 eur.

Keleiviui nereikia atlikti jokių manipuliacijų, pati  sistema konvertuoja nustatyto skaičiaus kartinius bilietus į terminuotąjį dienos bilietą, galiojantį iki dienos pabaigos, ir  kitos tos dienos kelionės jau tampa nemokamos.

klaipedatransport.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka