Naujovė Kauno autobusuose – priemonė kovai su virusais

03 gegužės 07:33 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Nors viešasis transportas dėl taikomų saugumo priemonių nėra didelės rizikos užsikrėsti Covid-19 virusu vieta, UAB „Kauno autobusai“ nusiteikusi pasitelkti visas priemones, kad keleiviai jaustųsi saugūs.

Paskutinysis iš šimto naujų MAN Kauno autobusų „apginkluotas“ dar viena priemone kovai su virusais. Naujausiame Lietuvos autobuse UAB „Sadomaksa“ sumontavo vokiečių gamintojo Eberspächer keleiviniam transportui sukurtą „Clean Air“ ultravioletinės (UV) spinduliuotės įrangą.

Įranga skirta užtikrinti visišką autobuso salono oro sterilizaciją pasitelkiant modernias transporto sektoriui pritaikytas ultravioletinės spinduliuotės šviesos diodų lempas, integruojamas oro kondicionavimo sistemos ortakiuose. Į keleivių saloną grąžinamas oro srautas keliauja ne tik pro mažų dalelių oro filtrus, bet ir apšvitinamas ultravioletine spinduliuote. Šios rūšies bangos ilgesniu laikotarpiu turi ardomą poveikį plastikui, todėl ne tik keleivių salonas, bet ir visos vidinės plastiko dalys apsaugomos specialiomis dangomis. Įranga montuojama kondicionieriaus ortakiuose, todėl spinduliuotė neprasiskverbia į keleivių saloną.

Įranga šiuo metu testuojama dviejuose tarpmiestiniuose autobusuose Didžiojoje Britanijoje, bus montuojama į autobusą Hanoveryje, Vokietijoje. Dar 40 komplektų įsigyta ir diegiama Brazilijoje, kur gamintojo atstovas gavo valstybinį užsakymą sukurti įrangą tinkančią viešajam transportui.

Profesionaliam transportui pritaikyta UV įranga sumontuota griežtai laikantis gamintojo instrukcijų ir rekomendacijų. Gamintojas užtikrina, kad įrenginio tarnavimo laikas atitiks autobuso naudingą eksploatacijos laiką, tai yra 10 metų, ir jam nereikės papildomos techninės priežiūros.

Įrangos veiksmingumas patvirtintas nepriklausomais laboratoriniais tyrimais. UV spinduliuotė sterilizuoja 99,99 procento virusų. Šiuo etapu UAB „Kauno autobusai“ kartu su UAB „Sadomaksa“ išbandys įrangos patvarumą ir patikimumą. Bandymams pasiteisinus, vežėjas svarstys sprendimo taikymą platesniu mastu. Pavyzdžiui, maršrutuose vežančiuose keleivius iš oro uosto.

Ši priemonė papildytų visumą kitų apsaugos priemonių, kurios daro mūsų miesto viešąjį transportą saugesniu ir atsparesniu Covid-19 plitimui. Verta priminti, kad UAB Kauno autobusai vykdo nuolatinę transporto priemonių dezinfekciją, įrengtos vairuotojų kabinų atitvaros, keleiviams prieinamas rankų dezinfekavimo skystis, o naujuose autobusuose ir troleibusuose sėdynės turi antibakterinę dangą. Bendrovė yra gerai pasirengusi didinti paslaugų apimtis. Tad naujoji oro sterilizavimo sistema miesto transportą galėtų padaryti viena saugiausių transporto sistemų.

Vokiečių gamintojo Eberspächer keleiviniam transportui sukurtą „Clean Air“ ultravioletinės (UV) spinduliuotės įrangą į Lietuvą atvežė ir sutiko nemokamai pateikti bandymams su UAB „Sadomaksa“.

Įmonė yra oficiali Eberspächer atstovė Lietuvoje. Sadomaksa specializuojasi profesionalios automobilinės šaldymo įrangos prekyba, montavimu ir remontu.

Bendrovė miesto ir keleivių vardu dėkoja gamintojui ir UAB „Sadomaksa“ už parodytą pasitikėjimą ir nemokamai sumontuota įrangą.

Bendrovės „Kauno autobusai“ informacija ir nuotraukos

  • 4
  • 4-1
  • 4-2
  • 4-3
  • 4-4