„Neste“ žengia į Lietuvos elektromobilių rinką: atidarė pirmąją 300 kW galios įkrovimo stotelę

27 gruodžio 11:46 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Didžiausią automatinių degalinių tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Neste Lietuva” žengia į šalies elektromobilių rinką ir antradienį, gruodžio 19 d.,  atidarė pirmąją greito įkrovimo stotelę, kurios bendra galia siekia 300 kilovatų (kW). Nauja stotelė veikia Pasvalio rajone, „Via Baltica“ kelyje esančioje „Neste“ degalinėje. Joje vienu metu galima krauti 4 elektromobilius.

Tai – antroji „Neste“ įkrovimo stotelė elektra varomiems automobiliams Baltijos šalyse, pirmoji jau veikia Estijoje. Naujoje stotelėje naudojamos DC (nuolatinės srovės) įkrovimo jungtys. Vienu metu stotelė, priklausomai nuo to, kiek elektromobilių kraunasi, ir kokią galią gali priimti elektromobilis, vieną automobilį gali krauti maksimaliai iki 240 kW. 100 proc. iš atsinaujinančių šaltinių gaminamą elektros energiją tieks nepriklausomas elektros tiekėjas „Enefit“.

Pasak bendrovės „Neste Lietuva“ vadovės Julijos Matisonės, nauja paslauga elektromobilių vairuotojams tikimasi praplėsti mažiau taršių sprendimų transporto sektoriuje asortimentą. Įmonės generalinės direktorės teigimu, ateinančiais metais planuojama vykdyti stotelių plėtrą iki 5.

„Žengdami į Lietuvoje mums naują elektromobilių rinką ir siūlydami įkrovimo paslaugą „Neste MY Renewable Charge“ siekiame klientams pasiūlyti dar vieną mažiau taršią alternatyvą. Mūsų kompanijos strategija yra orientuota į priemonių, prisidedančių prie kovos su klimato kaita, visumą, nes vienas sprendimas esminio proveržio nepadarys. Tikime, kad tiek mūsų siūlomi alternatyvūs degalai – iš 100 proc. atsinaujinančių žaliavų gaminamas dyzelinas „Neste MY Renewable Diesel“, tiek besiplečiantis elektromobilių tinklas prisidės prie reikšmingų pokyčių visoje transporto ekosistemoje“, – teigia J. Matisonė.

Europos automobilių gamintojų asociacijos duomenimis, naujų elektromobilių registracijų skaičius 2023 m. spalį Lietuvoje išaugo 80,5 proc., palyginti su 2022 m. tuo pačiu mėnesiu – užregistruota 240 naujų elektromobilių. Pasak J. Matisonės, augant elektromobilių rinkai atitinkamai didėja poreikis pritaikytai infrastruktūrai, ypatingai keliuose, esančiuose už miestų ir priemiesčių ribų.

„Atsižvelgiant į tai, kad elektromobilių vairuotojai vis dar susiduria su iššūkiu dėl atstumo, kurį gali nuvažiuoti su įkrauta baterija, pirmoji įkrovimo stotelė įrengta patogioje lokacijoje – šalia „Via Balticos“ kelio, pakeliui į Latviją. Prie šios įkrovos stotelės taip pat veikia užkandinė ir parduotuvė, kurioje vairuotojai galės luktelti, kol krausis jų elektromobiliai“, – sako ji.

„Neste Lietuva“ valdo didžiausią automatinių degalų tinklą Lietuvoje, kurį sudaro 86 degalinės.

Bendrovė atstovauja Suomijos korporacijai „Neste“. Pastaroji kuria tvarius sprendimus transporto, verslo ir vartotojų poreikiams tenkinti. Kompanija yra didžiausia pasaulyje dyzelino, pagaminto iš tvarių žaliavų, gamintoja, pristatanti tvarius sprendimus aviacijos ir plastiko pramonei. Bendrovė taip pat yra technologiškai pažangi aukštos kokybės naftos produktų perdirbėja.

Pranešimas spaudai