Nesusimokėję kelių naudotojo mokesčio vežėjai automatiškai patenka į administracinių nusižengimų registrą

28 gegužės 04:14 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Informuojame, kad nuo praėjusios savaitės apie nesusimokėjusius kelių naudotojų mokesčio, t. y. neturinčius galiojančios e. vinjetes, vežėjus informacija automatiškai siunčiama į administracinių nusižengimų registrą (ANR).  Ši informacija į ANR automatiškai perduodama iš Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos priklausančių įrenginių.

 

Pagal duomenis, gautus iš ANR, nesusimokėjusiems kelių naudotojo mokesčio, t. y. neturintiems galiojančios e. vinjetės, skiriamos baudos, kurias administruoja atsakingos institucijos.

Kelių naudotojai, prieš įvažiuodami į mokamus magistralinių kelių A1–A18 ruožus autobusais (transporto priemonių kategorijos M2–M3), krovininėmis transporto priemonėmis (transporto priemonių kategorijos N1–N3) ir jų junginiais bei specialiomis kelių transporto priemonėmis, privalo turėti galiojančią e. vinjetę.

e.vinječių galima įsigyti beveik 3000 vietų: iš anksto ir be administravimo mokesčio interneto svetainėje www.keliumokestis.lt, naudojantis mobiliosiomis programėlėmis, fizinėse pardavimo vietose.

Surinktos kelių naudotojų mokesčio lėšos patenka į Lietuvos biudžetą ir skiriamos valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės kelių tinklui prižiūrėti ir plėsti.

LAKD informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka