Nuo vasaros – daugiau galimybių nuvykti prie jūros

28 gegužės 03:30 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Artėjant vasaros atostogų, kaimo darbų sezonui, šalies gyventojams atsiranda didesnis poreikis keliauti. Tai suprasdami, keleivių vežėjai siūlo daugiau maršrutų ir daugiau tarpmiesčio maršrutais vežančių transporto priemonių.

Maršrutų, kuriais keleiviai vežami tik šiltuoju metų laiku, nėra daug. Kai kuriais iš jų autobusai išvažiavo į kelius dar iki vasaros pradžios – bendrovė „Kautra“ dviem sezoniniais maršrutais važiuoja jau nuo gegužės 1-osios. Tai – „Kaunas–Obeliai“ ir „Vilnius–Balninkai“.

Nuo birželio 1-osios sezoninių maršrutų bus daugiau. Kasdien autobusai važiuos iš Alytaus į Šventąją, du kartus per dieną – iš Kauno į Šventąją, dar vienas papildomas išvykimas iš Kauno – į Nidą savaitgaliais.

„Sezoniniais maršrutais keleivius vežame kasmet. Rudenį maršrutų nelieka, o pavasarį ir vasarą, kai atsiranda didesnis poreikis keliauti, juos sugrąžiname“, – sako bendrovės „Kautra“ rinkodaros direktorius Gintautas Pakusas.

Prasidėjus vasarai, maršrutu Panevėžys–Šventoji per Palangą keleivius pradeda vežti Panevėžio autobusų parkas.

Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais UAB „Mažeikių autobusų parkas“ autobusai papildomais reisais veš keleivius reguliariuoju maršrutu Mažeikiai–Klaipėda per Skuodą, Šventąją, Palangą.

„Prasidedant vasaros sezonui, stebime padidėjusius keleivių srautus. Žmonėms reikia daugiau keliauti, turime prie jų poreikių prisitaikyti“, – kalba Mažeikių autobusų parko direktorius Edvardas Milevičius.

Nuo birželio 1 d. sezoniniais maršrutais į pajūrį pradeda vežti ir Vilniaus bendrovė TOKS. Atsiranda vienas naujas reisas į Nidą, papildomi – į Palangą, taip pat – į Šventąją.

„Anksčiau šiais maršrutais keleivius pradėdavome vežti prieš Jonines, tačiau dabar, keleivių patogumui, pradedame jais važiuoti nuo birželio 1-osios. Nors iš patirties žinome, kad didžiausi keliaujančiųjų srautai būna nuo Joninių iki Žolinės švenčių. Visada atsižvelgiame į žmonių poreikius – esant geram orui, jie prie jūros pradeda važiuoti ir anksčiau“, – sako TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Pasak įmonės vadovo, tradiciškai daugiausia keleivių į pajūrį iš didžiųjų miestų išvyksta pirmadieniais, o iš pajūrio grįžta sekmadieniais.

Maršrutams į pajūrį įmonės skiria geriausius, patogiausius, žmonėms su individualiais poreikiais pritaikytus autobusus. Juose – visi komforto elementai, veikia bevielis internetas, mediateka, yra galimybė įkrauti išmaniuosius įrenginius.

„LTG Link“ jau aštuntą sezoną nuo gegužės 31 d. vykdys jungtines savaitgalio keliones į šalies pajūrio kurortus. Jungtiniais traukinių ir specialių autobusų reisais bus galima vykti tarp sostinės ir Palangos, Nidos, Preilos, Pervalkos bei Juodkrantės. Keliaujantys į Palangą iš traukinio į specialų autobusą persės Kretingos geležinkelio stotyje, į Neringos miestelius – Klaipėdos geležinkelio stotyje. Traukiniai šiuo maršrutu važiuos iki rugpjūčio 25 dienos.

Pasak Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidento Gintaro Nakučio, vežėjai visada stengiasi atsižvelgti į keleivių poreikius. „Sezoninių maršrutų poreikis padidėja, kai žmonės važiuoja ilsėtis. Maršrutai, kuriuos vežėjai atnaujina, yra nusistovėję iš anksčiau. Esamuose maršrutuose pridėti papildomų reisų ar keisti tvarkaraščius įmonių vadovai negali net jei keleiviai pageidauja– tam prieštarauja Lietuvos transporto saugos administracijos atstovai, teigdami, kad to daryti neleidžia įstatymai. Mūsų nuomone, yra priešingai – Kelių transporto kodeksas suteikia tokią galimybę. Keleivių vežėjams, kuriems brangus kiekvienas keleivis, ši tvarka kelia nuostabą. Seimo Ekonomikos komitetas netrukus žada teikti pataisas, tikimės, jog jos padės išspręsti susiklosčiusią situaciją“, – pabrėžia asociacijos prezidentas.

Keleivių vežėjai primena: dėl didelių keleivių srautų bilietais vasaros kelionėms derėtų pasirūpinti iš anksto, pasitikrinti tvarkaraščius realiu laiku. Geriausia tai padaryti svetainėje www.autobusubilietai.lt arba mobiliojoje programėlėje.

Po Lietuvą jau važinėja daugiau kaip 50 žmonėms su individualiais poreikiais pritaikytų autobusų. Keleivių vežėjai primena: jų maršrutus taip pat galima pasitikrinti aukščiau paminėtoje svetainėje, o apie būsimą kelionę žmonės su individualiais poreikiais turėtų pranešti likus ne mažiau kaip 36 valandoms iki būsimos kelionės, kad kiekvienu keleiviu būtų tinkamai pasirūpinta.

LKVA pranešimas spaudai

Linos Jakubauskienės nuotrauka