Penkiasdešimtyje Lenkijos miestų – nemokamas viešasis transportas

balandžio 13 04:00 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-lenkKai kuriuose kaimyninės Lenkijos miestuose nemokamai gali važinėti tik mokiniai, kituose – bedarbiai, o dar kituose nemokamai vežama tam tikrais maršrutais, praneša „Radio Polska“.

 

 

 

Ekspertai mano, kad nemokamas važiavimas viešuoju transportu turi teigiamos įtakos ekologijai, kadangi skatina žmones persėsti iš nuosavų automobilių į viešąjį transportą.

Visai nemokamas viešasis transportas šiuo metu yra šešiuose Lenkijos miestuose – tai Goleniove, Koscenžinoje, Liubine, Polkovicėje, Tomašovo-Mazovecke ir Elena Guroje. Žešuve, Radome, Gdanske ir Krasnike važiavimas nemokamas bedarbiams.

Dar keliuose Lenkijos miestuose nereikia mokėti už važiavimą tam tikrais maršrutais. Liubline už važiavimą nemoka neįgalieji, Kolobžege – jaunimas iki 22-ejų metų. Dar dešimt Lenkijos miestų rengiasi pereiti prie nemokamo viešojo transporto.

Krokuvos miesto valdžia priėmė sprendimą, jog nuo rugsėjo jaunesniųjų klasių mokiniai autobusais ir tramvajais važinės nemokamai. Miestui tai papildomai kasmet kainuos 2,7 mln. zlotų (beveik 640 tūkst. eurų). Tačiau miesto tarybos deputatai jau planuoja tokias pat lengvatas taikyti gimnazijų mokiniams.

Be to, dienomis, kuomet virš miestų tvyro smogas, automobilių vairuotojai, parodę pažymėjimą, taip pat gali nemokamai važinėti viešuoju transportu.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka