Pensinio amžiaus klaipėdiečiams – pigesnės kelionės autobusais

27 sausio 04:58 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Pensinio amžiaus sulaukę klaipėdiečiai nuo vasario pradžios galės pigiau naudotis miesto viešojo transporto paslaugomis. Tokiam siūlymui ketvirtadienį pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba.

 

 

 

„Žinia, iki šiol lengvatinius viešojo transporto bilietus Klaipėdoje galėjo įsigyti tik 70 ar daugiau metų sulaukę senjorai, o jaunesniems pensinio amžiaus klaipėdiečiams nuolaidos kelionėms miesto autobusais netaikytos. Manau, kad tai nebuvo socialiai atsakinga“, – teigia Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Nuo vasario 1-osios pensinio amžiaus sulaukę klaipėdiečiai su 50 proc. nuolaida galės įsigyti 6 mėnesių vardinius bilietus, kainuosiančius 72 eurus (analogiško bilieto kaina be lengvatos – 144 eurai), ir metinius vardinius bilietus, kainuosiančius 135,00 eurus (analogiško bilieto kaina be lengvatos – 270 eurų). Tokia nuolaidų sistema galios pensinio amžiaus asmenims iki 70 metų.

Numatoma, kad naujomis nuolaidomis galės pasinaudoti apie 10 tūkst. pensinio amžiaus sulaukusių klaipėdiečių. Nuolaidoms kompensuoti bus naudojamos vietinės rinkliavos už naudojimąsi nustatytomis mokamomis vietomis automobiliams statyti lėšos.

Asmenims sulaukusiems 70 ir daugiau metų toliau galios ankstesnioji nuolaidų sistema. Asmenys nuo 70 iki 80 metų galės įsigyti vienkartinius arba terminuotus vardinius važiavimo bilietus su 50 proc. nuolaida, o 80 ir daugiau metų sulaukę klaipėdiečiai – su 80 proc. nuolaida.

Ketvirtadienį uostamiesčio Taryba taip pat pritarė bendradarbiavimo sutarčiai dėl viešojo transporto paslaugų organizavimo su Neringos savivaldybe. Šiuo sprendimu siekiama į bendrą Klaipėdos miesto viešojo transporto bilietų sistemą įtraukti ir Neringą.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka