Plečiant Viršuliškių troleibusų parko teritoriją suplanuota daugiau želdinių

14 spalio 04:33 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Plečiant troleibusų parką Viršuliškėse (Justiniškių g. 14) bus įrengtos papildomos vietos autobusams stovėti, tvarkoma apleista teritorija ir jau planuojamas apželdinimas. Viršuliškių skersgatvis ir Justiniškių gatvė taps patrauklesni.

Planuojama, kad praplėtus Viršuliškių troleibusų parką, įrengus jame papildomas 36–40 vietų autobusams, pastarųjų rida per metus sumažės iki 50 tūkst. km, nes baigusiems savo maršrutą Viršuliškėse, nebereiks kiekvieną dieną grįžti į buvusią stovėjimo vietą Verkių gatvėje, o ryte – ir vėl atgal. Taip bus mažinamas degalų vartojimas ir labiau saugoma aplinka.

Rengiant įvažiavimo į teritoriją ir parkavimo zonų projektą, stengtasi išsaugoti ten augančius brandžius didelius medžius – pavyks neprarasti dviejų didelių beržų. Deja, 1 beržą, 4 klevus ir dvikamienę blindę teks pašalinti. Specialistai prieš tai įsitikino, kad perinčių paukščių juose nėra. Vietoje pašalintų medžių, šalia Viršuliškių skersgatvio ir Viršuliškių gatvės bus pasodinta naujų medžių: 20 beržų, 20 klevų, 20 Zyboldo obelų, 10 gudobelių. Sodinamų medžių skersmuo sieks 6-7 cm. Planuojama, kad apie 30 medžių bus pasodinta dar šį rudenį.

vilniustransport.lt