Po svarstymo Seime pritarta siūlymui švelninti atsakomybę už automobilių keliamą taršą

05 birželio 03:08 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Seimas po svarstymo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektui, kuriuo planuojama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose.

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Svarstomu projektu numatoma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

Pasak iniciatyvos rengėjų, šio projekto rengimą paskatino visuomenės reakcija į naujus pokyčius ir taikomas per griežtas poveikio priemones.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Po svarstymo už tai numatantį projektą (Nr. XIVP-3628(2) balsavo 80 Seimo narių, prieš – 1, susilaikė 2 parlamentarai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka