Praktinis vadovas darbdaviams: Darbuotojų sauga ir sveikata – kiekvieno rūpestis

birželio 05 04:07 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Sveikatos ir saugos priemonės darbe visada turi prasmę – nepriklausomai nuo to, ar jūs vadovaujate tarptautinei bendrovei, ar esate tik labai mažos įmonės savininkas. Mažesnis nelaimingų atsitikimų darbe ir susirgimų atvejų skaičius tiesiogiai lemia geresnius jūsų bendrovės rezultatus. Sveikos ir saugios darbo vietos didina darbuotojų motyvaciją ir įsipareigojimus. Gera darbuotojų sauga ir sveikata yra ir jūsų bendrovės vizitinė kortelė, kuri gali padėti jums pritraukti naujus talentus, klientus ir investuotojus.

Vien tik 2013 m. dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir su darbu susijusių sveikatos problemų prarasta bent 300 milijonų darbo dienų. Taip yra ne dėl to, kad darbdaviams trūksta geros valios. Atvirkščiai, vertinimas parodė, kad reikia daugiau ir geresnės informacijos ir priemonių, kurios padėtų veiksmingai įgyvendinti DSS taisykles visose Europos bendrovėse – didelėse ir mažose. Gera žinia yra tai, kad valdyti DSS neturi būti sudėtinga! Darbuotojų saugą ir sveikatą dažnai galima labai pagerinti paprastomis priemonėmis. Be to, dažnai nebūtina turėti jokių specialių žinių, kad būtų galima nustatyti galimą riziką ir nuspręsti kaip su ja tvarkytis.

Šiame dokumente rasite daugybę paprastų ir konkrečių praktinių patarimų, kurie jums padės laikytis DSS reikalavimų praktikoje. Jame nagrinėjami tokie klausimai: kaip gauti kuo daugiau naudos iš privalomo rizikos vertinimo, prevencinės ir apsaugos priemonės bei mokymas ir pan.

 

Praktinį vadovą galima peržiūrėti čia.

http://www.vdi.lt/AtmUploads/DSS_PraktinisVadovasDarbdaviams.pdf

 

VDI informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka