Profesinių sąjungų seminare Šventojoje – apie svarbiausius dalykus

rugsėjo 03 04:24 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Rugpjūčio 30-ąją profesinių sąjungų atstovai rinkosi į seminarą Šventojoje. Jame dalyvavo profsąjungos pirmininkas pirmininkas Bronius Bučelis, teisininkė Jovita Jančiauskienė,  psichologė Dovilė Navikienė, parapsichologė Brigita Šiaulė ir 31 profsąjungos narys.

 

Bronius Bučelis priminė, kad seminaras finansuojamas iš projekto „Profesinių sąjungų ir darbdavių bendradarbiavimo modelis vystant socialinį dialogą“ lėšų. „Tikimės, kad ir ateityje susitiksime, įsiklausysime į profesinių sąjungų narių problemas, ieškosime būdų, kaip jas spręsti“, – sakė B. Bučelis.

Pirmininkas taip pat supažindino seminaro dalyvius su 2020 metų programos projektu ir informavo, kad spalio 25 d. įvyks jubiliejinė, trisdešimtoji, ataskaitinė rinkiminė konferencija. Pasidžiaugė, kad bendrovės „Kauno autobusai“ vadovų iniciatyva bus nupirkta 85 nauji SOLARIS TROLINO V 12, kurie pakeis senuosius ŠKODA troleibusus, vairuotojams pagerės darbo sąlygos. Taip pat jau įsigyta „Mercedes-Benz Sprinter“ mikroautobusų, jie jau paskirstyti vairuotojams.

Teisininkė Jovita Jančiauskienė profsąjungos narius supažindino su sumine darbo laiko apskaita. Darbuotojai kalbėjo apie tai, su kokiomis problemomis susiduria tiesioginiame darbe. Viena problemų – per piko valandas 15,16 troleibusų maršrutuose vėluojanti pietų pertrauka, vairuotojai prašė spręsti šią problemą. Be to, Kęstučio ir K. Donelaičio gatvėse A juostose dažnai stovi lengvieji automobiliai, kurie trukdo troleibusų eismui, o policija į tai visai nereaguoja.

Teisininkė informavo, kad vairuotojams kasdien apmokama 1,20 euro už pasirengimą darbui. Taip siūlė kreiptis, jei kyla teisinių problemų. Vairuotojai pageidavo, kad bendrovės administracija didintų atlyginimą, nes šiuo metu jie į rankas gauna 780-800 eurų. Profsąjungos pirmininkas paminėjo, kad ruošiasi pradėti kolektyvines derybas dėl darbo užmokesčio.

B. Bučelis pabrėžė, jog profesinė sąjunga negali kompensuoti vairuotojams padarytos žalos, nes vien per 2017-2018 metus įvyko 1491 autoįvykis, kur kalti vairuotojai. Vidutinis šių įvykių žalos dydis yra 738 eurai. Teisininkė atsakė į darbuotojų pateiktus klausimus.

      Psichologė Dovilė Navikienė papasakojo seminaro dalyviams, kaip galima susidoroti su stresu darbe, kaip bendrauti su keleiviais. Ji pateikė praktinius pratimus, kaip galima atsipalaiduoti, kaip išvengti nepagrįstų keleivių skundų, kaip reikėtų bendrauti su tiesioginiu vadovu ir išklausyti jo priekaištus.

Parapsichologė Brigita Šiaulė kalbėjo apie tai, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria žmonės, kaip spręsti savo ir šeimynines problemas.

Seminaro dalyviams buvo įteikti pažymėjimai. Nuspręsta panašius seminarus organizuoti ateityje, atsižvelgus į narių pasiūlytas temas.

Bronius Bučelis

 

  • apie-sem1
  • apie-sem
  • apie-sem2
  • apie-sem3