Seimas svarstys pataisas dėl transporto lengvatų

15 birželio 04:03 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Dovilės Šakalienės pristatytas Transporto lengvatų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-2260), kuriomis siekiama sudaryti galimybę vaikams iki 7 metų įsigyti lengvatinį bilietą.

 

 

 

Pagal teikiamas pataisas teisė įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo ir vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 50 proc. nuolaida būtų suteikiama ne tik vežamiems vaikams nuo 7 iki 10 metų, bet ir vežamam vaikui iki 7 metų, jei norima jam išpirkti atskirą sėdimąją arba miegamąją vietą.

Dabar galiojančiame įstatyme nėra numatyta galimybė vaikams iki 7 metų nupirkti lengvatinį bilietą. „Šiuo metu siekiant įsigyti atskirą sėdimą arba miegamąją vietą vežamam vienam vaikui iki 7 metų nėra galimybės to padaryti su lengvatine nuolaida ir reikia pirkti keleivio bilietą už visą kainą. Tokia galimybė atsiranda tik vaikams nuo 7 metų arba vežant tris ir daugiau vaikų trečiam ir kitiems vaikams“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte. Anot pasiūlymo iniciatorių, būtina sudaryti galimybę, norintiems įsigyti atskirą keleivio vietą vaikams iki 7 metų, įsigyti bilietą su tokia pat nuolaida, kuri taikoma vaikams nuo 7 iki 10 metų.

Pritarus projektui po pateikimo bendru sutarimu, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete, papildomu – Socialinių reikalų ir darbo komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudens sesijoje.

LR Seimo informacija

LinosJakubauskienės nuotrauka