Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas žengė žingsnį darbuotojų streikų liberalizavimo link

25 gegužės 04:11 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Gegužės 24 d. Socialinių reikalų ir darbo komitetas bendru sutarimu po svarstymo pritarė Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektui  (Nr.XIVP-1607), kuriuo siūloma suteikti darbuotojams galimybę streikuoti net ir šalyje paskelbus nepaprastąją padėtį, taip siekiant darbuotojų ir darbdavių santykių balanso nepaprastosios padėties metu.

Pagal šiuo metu galiojantį Darbo kodekso 248 straipsnį streikai nepaprastosios padėties, karo, ekstremalios situacijos ar stichines nelaimės atveju ir jos laikotarpiu yra draudžiami, nenumatant jokių išimčių. Todėl Nepaprastosios padėties įstatyme ir Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme tokia galimybė taip pat nėra apibrėžta.

Komitetas, pritardamas Vyriausybės ir Trišalės tarybos siūlymams, pritarė Darbo kodekse atsisakyti imperatyvaus draudimo streikuoti nepaprastosios, karo padėties, ekstremalios situacijos ar stichines nelaimės atveju pakeičiant į galimybę pritaikyti tokį draudimą. Šioms nuostatoms įgyvendinti taip pat būtini Nepaprastosios padėties bei Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymų pakeitimai, kurie bus teikiami Seimui svarstyti.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka