„SG dujos Auto“ kurs ir tobulins alternatyvaus kuro produktus Švedijos koncernui „Scania“

birželio 19 04:03 2017 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Inovatyvias vandenilio ir gamtinių dujų panaudojimo automobilių kurui technologijas bei infrastruktūrą plėtojanti UAB „SG dujos Auto“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su koncernu „Scania“. Lietuvos įmonė ir jos įsteigta alternatyvaus kuro tyrimų laboratorija Pabradėje Švedijos koncernui įsipareigojo kurti ir plėtoti naujus produktus, o ‚Scania“ savo ruožtu sieks remti tvarų transporto sektoriaus vystymąsi per bendras iniciatyvas, bendrus transporto ir infrastruktūros sprendimus Lietuvoje ir kitose šalyse.   

Sutartį pasirašė bendrovės „SG dujos Auto“ ir „Scania Lietuva“, taip pat įtraukiant į šį bendradarbiavimą ir „Scania“ koncerną Švedijoje – Scania CV AB. Sutartį pasirašyme dalyvavo UAB „Scania Lietuva“ vadovė – Jenny Engvall bei Scania CV AB atstovai.

„Džiaugiamės, kad nuoseklios kelerius metus trukusios mūsų pastangos tirti vandenilio kaip alternatyvaus kuro panaudojimą ir plėtoti technologijas bei infrastruktūrą atkreipė pasaulinio transporto sektoriaus giganto dėmesį. Tikimės, kad galėsime mūsų įmonės bei tyrėjų sukauptas žinias perkelti į dar didesnį praktinio panaudojimo lygmenį“, – sakė „SG dujos Auto“ direktorius Vidas Korsakas.

Pasak V. Korsako, tikimasi, kad bendradarbiavimas su koncernu „Scania“ padės išjudinti ir lėtai besikeičiančią alternatyvaus kuro panaudojimo Lietuvoje rinką. Europos Sąjunga labai aiškiai akcentuoja alternatyvaus kuro rūšis, kurioms turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys – tai suslėgtos ir suskystintos gamtinės dujos, vandenilis ir elektra arba visų šių kuro rūšių arba dalies jų naudojimas kartu. Tikimės, kad nuo šiol turėsime daugiau galimybių prisidėti prie didesnės alternatyvaus kuro plėtros ir sulaukti susidomėjimo ne tik tarptautinėje erdvėje, bet ir Lietuvoje, atkreipti ir valdžios institucijų dėmesį.

Šiemet gegužę „SG dujos Auto“ sulaukė teigiamo Lietuvos verslo bendruomenės įvertinimo – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija – Lietuvos verslo konfederacija „Metų energetikos projektu 2017“ paskelbtas „SG dujos“ plėtojamas gamtinių dujų, praturtintų vandeniliu inovacijų projektas. Taip įvertintos įmonių grupės pastangos diegti inovatyviausius aplinkai draugiškus sprendimus – suslėgtų gamtinių dujų praturtinimo vandeniliu modulius, kuriuos jau šiandien naudoja trys Lietuvos autobusų parkai.

UAB „SG dujos Auto“ alternatyvaus kuro tyrimus plėtoja nuo 2012 m., kuomet buvo įkurta Vandenilio kaip kuro ar kuro priedo, ekologiškų kuro priedų ir kuro sistemų eksperimentinių tyrimų laboratorija Pabradėje. Mokslo tyrimų laboratorija įkurta pasitelkus mokslo partnerius – Lietuvos energetikos institutą bei Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Tai pirmoji tokio pobūdžio laboratorija Lietuvoje, unikali Rytų ir Šiaurės Europoje. Laboratorijoje tiriamos vandenilio įterpimo į gamtines dujas galimybes, nustatomos tinkamiausios vandenilio proporcijos, kad šis kuras galėtų būti naudojamas gamtinėmis dujomis varomuose automobilių varikliuose. Planuojama tirti vandenilio, kaip kuro priedo panaudojimą ir su kitomis degalų rūšimis, ieškoti kitų transporto efektyvumą didinančių bei aplinkai draugiškų sprendimų.

UAB „SG dujos Auto“ priklauso „SG dujos“ įmonių grupei. „SG dujos“ yra suslėgtų gamtinių dujų kaip kuro rūšies pritaikymo Lietuvos transporte pradininkė ir lyderė, sėkmingai plėtojanti savo veiklą ir reikšmingai prisidedanti prie alternatyvaus kuro Lietuvoje plėtros. Šiuo metu įmonė savo veiklą yra sutelkusi šešiuose Lietuvos miestuose – Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune, Ukmergėje, Marijampolėje ir Telšiuose, padeda šių miestų autobusų parkams atsinaujinti gamtinėmis dujomis varomais autobusais, siekia plėtoti suslėgtų gamtinių dujų Lietuvoje infrastruktūrą.

SG Dujos Auto informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka