„SG dujos” mini 15 metų jubiliejų

31 kovo 04:12 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

„SG dujos” grupė šiandien, kovo 31-ąją, mini 15 metų jubiliejų. Ta proga bendrovės komanda pasidalijo atviru laišku į draugus bei partnerius:

Mieli partneriai, kolegos ir bendraminčiai,

Šiandien sukanka lygiai 15 metų nuo 2006 m. kovo 31-ios, kai pradėjo veikti „SG dujos“ grupė.

Startavome nuo plyno lauko, kuriame jau tada matėme daug galimybių, tačiau rinką reikėjo formuoti nuo pat pradžių.

Statėme pirmąsias suslėgtų gamtinių dujų pildymo stotis, radome pirmuosius transporto parkus, nusprendusius išbandyti šiuos švarius ir ekologiškus degalus, padėjome rinkoje atsirasti pirmiesiems gamtinėmis dujomis varomiems automobiliams.

Šiandien „SG dujos“ – pirmaujanti gamtinių dujų infrastruktūros transportui įmonė, plečianti ne tik gamtinių dujų kaip ekologiško kuro panaudojimo galimybes, bet ir kurianti infastruktūrą ateities kuro – biometano ir vandenilio –  technologijoms. Per šiuos penkiolika metų Lietuvoje įkūrėme devynias suslėgtų gamtinių dujų pildymo stotis, trijose iš jų naudojame ir vandenilį. Pirmieji Baltijos šalyse įkūrėme alternatyviųjų degalų tyrimų laboratoriją, o artimiausiu metu planuojame atidaryti ir pirmąsias stotis suskystintomis gamtinėmis dujomis varomam tolimojo susisiekimo transportui.

Šiandien, kaip ir prieš penkiolika metų vėl stovime naujame plyname lauke, tik daug didesniame, apimančiame visą Europą ir esame nebe vieni – per šiuos metus pakeliui sutikome partnerius, kolegas, draugus ir bendraminčius, kurių dėka galime nuveikti nepalyginamai daugiau.

Vos prieš savaitę Lietuvoje priimtas Alternatyviųjų degalų įstatymas – atskaitos taškas, sutampantis su mūsų įveikta 15 metų kelio atkarpa. Iš nišinio, alternatyvaus kelio dabar turime visas galimybes tapti pagrindinės ekologiško transporto magistralės dalimi.

Šis naujas svarbus įvykis turės didelį poveikį tolesnei „SG dujos“ veiklai ir visai alternatyviųjų degalų rinkai, todėl esame pasiruošę augti, bendradarbiauti ir veikti kartu, kad augimo prielaidos virstų ne tik greitais, bet ir tvariais rezultatais, naudingiems planetai, šaliai ir visiems transporto ekosistemos dalyviams.

Ačiū Jums!

„SG dujos” komanda

 

  • 15-1
  • 15