Šiaulių miesto autobusuose nuo šiol kontrolę vykdys „Busturo“ darbuotojai

22 birželio 03:16 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

aut-siauliuNuo šių metų birželio 20 d., po 14 metų pertraukos, keleivių kontrolę miesto autobusuose vėl vykdys UAB „Busturas” darbuotojai. Bendrovės valdyba, siekdama optimizuoti įmonės veiklą, dar balandžio mėnesį nutarė atsisakyti UAB „Dorsimus” paslaugų mieste, tačiau priemiesčio ir užmiesčio autobusuose „Dorsimus” darbuotojai ir toliau kontroliuos keleivius, vykstančius UAB „Busturas” autobusais.

Naujuoju miesto kontrolierių vadovu paskirtas įmonėje ketverius metus dirbantis specialistas investicijoms Gintautas Mikučiauskas. Bendrovės vadovai kartu su G. Mikučiausku ketina kurti modernią kontrolės paslaugų sistemą, kurioje kontrolieriams keliami daugiau nei tik keleivių kontrolės, bet ir jų ugdymo, konsultavimo uždaviniai. Kontrolieriai atliks ir įmonės teikiamų pervežimo paslaugų mieste kokybės savikontrolės funkciją. Kitaip tariant bus siekiama laužant nusistovėjusius stereotipus, kas yra autobusų kontrolierius, pamažu, bet užtikrintai formuoti naują požiūrį ne tik į vežėją, bet ir į patį keleivį. Tai jokiu būdu nereiškia, jog kontrolės bus mažiau, priešingai, tikslas išlieka tas pats – užtikrinti ir laiduoti savalaikį atsiskaitymą už vežimo paslaugas. Tačiau nuostatos į tai, kaip įmokas surinkti, bus jau kitokios.

UAB „Busturas” vadovai tiki, kad reikia įdėti daug pastangų tam, kad keleiviai išmoktų visavertiškai naudotis elektroniniu bilietu. Todėl kontrolieriams šalia tradicinių uždavinių – tikrinti visus keleivius ir fiksuoti pažeidėjus, keliami ir kiti – nuoširdžiai, atkakliai ir maloniai mokyti tuos, kuriems neaišku kada ir kaip naudotis modernia e. bilieto sistema.

Naujoji kontrolės politika remiasi nuostata, jog kontrolierius, esantis arčiausiai keleivių, gali būti ir bus ta grandis, kuri pamažu, bet tvirtai taps tiesiog „nematoma”. Kitaip tariant tikimasi, jog perspektyvoje visi keleiviai, žinodami e. bilieto naudojimosi niuansus, bus maksimaliai sąžiningi ir garbingai elgsis atsiskaitant už keliones.

Primename, kad kiekvienos kelionės metu, nesvarbu kokį bilietą naudojate, turite pasižymėti. Netgi, jei jūs turite galimybę važinėti autobusais nemokamai, žymėti e. bilietą turite visada. Maloniai laukiame Jūsų pasiūlymų, pastebėjimų dėl kontrolės miesto autobusuose adresu ebilietas@busturas.lt

 

Busturo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka