Siūloma kompensuoti socialinių darbuotojų kelionių išlaidas į darbą

07 lapkričio 05:06 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Socialiniai darbuotojai nuolat bendrauja su riziką patiriančiais asmenimis, jiems tenka patirti nemažai kelionės išlaidų vykdant savo darbo funkcijas, todėl siūlome kompensuoti jų kelionių išlaidas, patiriamas vykstant į darbą ir iš jo“, – teigia Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Socialinis darbas visuomenei yra labai naudingas. Apklausos rodo, kad penktadalis šalies gyventojų yra vienaip ar kitaip susidūrę su socialiniu darbuotoju. Todėl, anot Seimo narės Vaidos Giraitytės-Juškevičienės, svarbu skatinti žmones rinktis šią profesiją ir palaikyti dirbančiuosius šį atsakingą darbą.

„Kai kurios savivaldybės pasirūpina, kad jų socialiniai darbuotojai galėtų vykti pas jų laukiančius žmones, atvykti į darbą ar grįžti iš jo, organizuoja pavėžėjimą savo lėšomis. Visi suprantame, kad atlyginimai, mokami socialiniams darbuotojams, yra gerokai per maži, ypač kainoms pakilus 31,5 proc. Kelionės išlaidų į darbą ir iš jo kompensavimas būtų reali pagalba ir motyvacija žmonėms, kurie šį atsakingą darbą dirba“, – mano  parlamentarė.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka