Socialinė akcija „Būk matomas“ grįžta: ragina nepamiršti atšvaitų svarbos

30 lapkričio 04:17 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Apie atšvaitų svarbą tikriausiai daug kalbėti nereikia. Visi žino, kad tamsoje privalu dėvėti atšvaitą: tai vienintelis būdas užtikrinti, kad pėsčiąjį, tamsiu paros metu, pamatytų vairuotojai. Vis dėlto, statistika liudija, jog didžioji dalis žmonių, vaikščiodami tamsoje, atšvaitų nedėvi. Pasekmės – itin liūdnos, kasmet Lietuvos keliuose žūsta maždaug 25 pėstieji, o daugiau nei 500 žmonių būna sužeisti.

Būtent dėl šių priežasčių, į Lietuvos mokyklas sugrįžta socialinė akcija „Būk matomas“. Jų tikslas – supažindinti mokinius su atšvaitų dėvėjimo svarba bei pasiūlyti stilingas įprastų atšvaitų alternatyvas.

Prastos kokybės atšvaitus siūlo iškeisti į tvarius ir ilgaamžius

Prisipažinkite, tikriausiai jūsų namuose mėtosi ne vienas pigus, prastos kokybės kiniškas atšvaitas, kurį gavote darbe, gatvėje ar vaikas parsinešė iš mokyklos. Deja, bet tokie atšvaitai įprastai tik renka dulkes ant lentynų – žmonėms jie atrodo nestilingi, negražūs ir nepraktiški. O vaikus… Vaikus gal ir lengva sužavėti meškiuko formos atšvaitu. Vis dėlto, toks aksesuaras dažniau tampa trumpalaikiu žaisliuku nei realia apsisaugojimo nuo nelaimių priemone.

Socialinės akcijos „Būk matomas“ organizatoriai, įvertinę šią problematiką, siūlo išeitį: stilingus, ant viršutinių rūbų priklijuojamus atšvaitus. Šviesą atspindintis lipdukas, termo būdu, pritvirtinamas ant striukės ar palto. Ir viskas – toks atšvaitas tarnauja bent metus, o, dažnu atveju, ir ilgiau. Tai itin aktualu mokiniams, kurie pamiršta dėvėti įprastus atšvaitus, juos pameta ar sulaužo.

Vykdys turą po mokyklas

Savo turą po Lietuvos mokyklas akcija „Būk matomas“ pradėjo dar prieš 12 metų: apkeliauta daugelis šalies mokyklų ir vaikams priklijuoti stilingi atšvaitai. Vis dėlto, COVID pandemija iniciatyvą buvo sustabdžiusi – tretieji asmenys, dėl saugumo, į mokyklas vaikščioti negalėjo.

Pandemijai pasibaigus socialinė akcija „Būk matomas“ ir vėl grįžta. Pirminiai užmojai – aplankyti Vilniaus ir Vilniaus rajono mokyklas. Vėliau – keliauti po kitus šalies miestus. Atvykę į ugdymo įstaigas „Būk matomas“ atstovai praveda edukaciją apie atšvaitų dėvėjimo svarbą. Taip pat, vaikams, ant viršutinių rūbų, nemokamai priklijuoja šviesą atspindinčius stilingus lipdukus. Tėvai galės būti ramūs – nuo šiol vaikai atšvaito tikrai nepamirš namuose.

Siūlo atvykti į edukacijas

Jūsų vaikų klasės „Būk matomas“ komanda dar neaplankė? Į edukaciją galite atvykti ir patys: „Mūsų organizacija jau turi namus Pilialaukyje (adresas: Galvės g. 120, Užukampio k., Trakų raj). Visi norintys gali užsirezervuoti laiką ir atvykti. Edukacijos metu papasakosime apie atšvaitus, kodėl juos būtina dėvėti. Ir, žinoma, visiems nemokamai pritvirtinsime stilingus šviesą atspindinčius lipdukus ant viršutinių rūbų”, – sako Mindaugas Kazimieras Pocius, vienas iš „Būk matomas“ įkūrėjų. Jis pažada, jog edukacija bus naudinga ir informatyvi.

Stilingos, šviesą atspindinčios kepurės

Šiemet prie akcijos „Būk matomas“ prisijungia ir naujas partneris – dizaino namai „KristiKnit“, žmonių širdis džiuginantys jaukiais, rankų darbo mezginiais. Stilingi merino vilnos kostiumėliai, kardiganai, megztiniai, suknelės, sijonai, aksesuarai – išskirtinė kokybė ir unikalumas. Tokie megztiniai idealiai tinka norintiems suderinti komfortą ir stilių.

Klausiate, kuo dizaino namai „KristiKnit“ susiję su akcija „Būk matomas“? Šis prekės ženklas į savo asortimentą įtraukė merino vilnos kepures, į kurias yra įmegztas specialus, šviesą atspindintis siūlas. Tai reiškia, jog tamsoje tokios kepurės atlieka atšvaito funkciją. Ir gražu, ir praktiška. Ir tai dar ne viskas: 5 eur, nuo kiekvienos parduotos kepurės, bus atiduoti socialinei iniciatyvai „Būk matomas“. Tikslas – kad kuo daugiau vaikų galėtų džiaugtis stilingais atšvaitais ir būtų saugūs tamsiu paros metu. Jeigu vis dar nežinote, ką artėjančių švenčių proga padovanoti artimiausiems žmonėms, pradžiuginkite juos rankų darbo „KristiKnit“ kepure. Pasirūpinsite, kad šeimos nariai nesušaltų, atrodytų dailiai ir būtų saugūs kelyje. Taip pat – prisidėsite prie akcijos „Būk matomas“. Saugokite save – dėvėkite atšvaitus.

Pranešimas spaudai

Linos Jakubauskienės nuotrauka