„Solaris“ prisijungė prie Europos švaraus vandenilio aljanso

14 sausio 05:37 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Šiai iniciatyvai vadovauja Europos Komisija, jos tikslas – iki 2030 m. išplėsti vandenilio, kaip kuro, pagaminto naudojant mažai teršalų išmetančias technologijas ir atsinaujinančius energijos šaltinius, gamybą ir naudojimą. Europos švaraus vandenilio aljansas yra viena iš daugelio priemonių, kurių ėmėsi Europos Sąjunga, kad sustiprintų savo, kaip vandenilio gamybos ir diegimo pramonėje ir energetikoje, lyderio pozicijas pasaulyje. Tai taip pat yra vienas iš daugybės veiksmų, skirtų remti ES tikslus iki 2050 m.

2020 m. pabaigoje „Solaris“ prisijungė prie kelių dešimčių kitų aljanso subjektų. Lenkų gamintojai vieni pirmųjų pristatė vandenilį naudojančius autobusus, „Solaris“ gaminami vandeniliniai autobusai ir troleibusai nukeliavo į Olandiją, Vokietiją, Italiją, Švediją ir Latviją.

„Vandeniliu varomi autobusai leidžia mums sukurti papildomą netaršių transporto priemonių segmentą, kurio dėka „Solaris“ pasirengęs nūdienos iššūkiams ir galimybėms patenkinti skirtingus klientų poreikius. Manau, kad vandeniliu varomų transporto priemonių plėtra yra neatskiriama tvaraus ateities transporto dalis. Vandeniliniai autobusai nekonkuruoja su elektriniais autobusais ar „Trollino“ serijos modeliais – šios technologijos puikiai papildo viena kitą ir skatina technologijų pažangą“, – sako Petros Spinaris, „Solaris“ pardavimų, rinkodaros ir klientų aptarnavimo valdybos narys.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka