Sukurtas naujas vandenilio kompanijų ir autobusų gamintojų konsorciumas „H2Bus“

17 birželio 04:20 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Kompanijos „Everfuel“, „Wrightbus“, „Ballard Power Systems“, „Hexagon Composites“, „Nel Hydrogen“ ir „Ryse Hydrogen“ susivienijo į naują konsorciumą, pavadintą „H2Bus“. Drauge jie populiarins vandenilio technologijas Europos rinkoje.

 

Planuojama pagaminti tūkstantį autobusų su vandenilio kuro elementais Europos miestams, taip pat pateikti reikalingą vandenilio infrastruktūrą konkurencingomis kainomis. Pasak partnerių, vienaaukščio autobuso su kuro elementais kaina bus mažesnė nei 375 000 eurų, dalį išlaidų kompensuos ES. Vandenilio kaina – nuo 5 iki 7 eurų už kilogramą, techninės priežiūros išlaidos – 0,30 euro už kilometrą.

Pirmieji 600 vandenilinių autobusų bus pagaminti pagal ES programą CEF. Iki 2023-iųjų 200 vandenilinių autobusų pasirodys Danijoje, Latvijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Projekto partneriai bendradarbiaus ir su kitomis ES įmonėmis.

Teigiama, jog kompanijų konsorciumas padės įsitvirtinti vandenilio technologijoms viešajame transporte, jos taps pigesnės ir labiau prieinamos.

Parengta pagal h2.live & sustainable-bus.com.

Linos Jakubauskienės nuotrauka