Susisiekimo ministerija, siekdama formuoti skaidrias ir kompetentingas įmonių valdybas, tobulins jų atrankos procesą

10 vasario 04:58 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Skaidrus, kompetentingas ir depolitizuotas įmonių valdymas – tokį tikslą kelia Susisiekimo ministerija, numačiusi tobulinti atrankos į savo sektoriaus valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdybas procesą. Šiuo tikslu ministerija skelbia dvi viešąsias konsultacijas, kuriose kandidatų atrankos tobulinimo galimybes aptars su personalo atrankos agentūromis, taip pat su valstybės institucijomis ir susisiekimo sektoriaus įmonėmis.

 „Siekiame, kad valstybės valdomos įmonės veiktų efektyviai ir teiktų kuo didesnę grąžą valstybei, o tai įmanoma tik užtikrinus profesionalią, kokybišką ir nuo politinės įtakos nepriklausomą vadybą. Kviesdami į viešąsias konsultacijas norime sužinoti, kokias problemas šioje srityje mato valstybės institucijos, mūsų valdomos įmonės ir personalo atrankos agentūros, bei gauti pasiūlymų kandidatų atrankos procesui tobulinti“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

 Naujų VVĮ valdybų narių atrankai Susisiekimo ministerija siekia skirti išskirtinį dėmesį, taikydama pasaulinius gerosios valdysenos principus. Kandidatų atrankos procesas turi būti aiškus, skaidrus ir rezultatyvus. Svarbu, kad išrinktos valdybos būtų skaidrios, nepriklausomos, jų veikloje dalyvautų reikalingų kompetencijų nepriklausomi nariai. Tai leis užtikrinti profesionalią ir kokybišką vadybą, apriboti tiesioginį valdymą ir politinę įtaką.

 Vasario mėnesį vyksiančiose viešosiose konsultacijose bus siekiama identifikuoti susisiekimo sektoriaus VVĮ kolegialių valdymo organų atrankos proceso problemas ir aptarti atrankų tobulinimo galimybes.

 Pirmoji konsultacija su personalo atrankos agentūromis vyks vasario 11 d., vėliau numatoma susitikti su valstybės institucijų ir VVĮ atstovais.

 Išsamią informaciją apie šias viešąsias konsultacijas rasite čia.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka