Susisiekimo ministerija siūlo karantino metu riboti asmenų aptarnavimą stotyse ir keleivių terminaluose

kovo 23 04:30 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Siekdama stabdyti tolesnį koronavirusinės infekcijos plitimą, Susisiekimo ministerija valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui pateikė siūlymus karantino metu riboti asmenų aptarnavimą autobusų ir geležinkelio stotyse, jūrų ir oro uostų keleivių terminaluose.

 

 

 

 

Susisiekimo ministerija siūlo papildyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo š. m. kovo 16 d. sprendimą Nr. V-399 „Dėl karantino režimo priemonių nustatymo organizuojant ir vykdant keleivių vežimą“ naujomis priemonėmis, skirtomis keleivių saugumui užtikrinti.

Siūloma riboti asmenų aptarnavimą autobusų ir geležinkelio stotyse, oro uostų ir jūrų uosto keleivių terminaluose. Patekimas į stočių ir terminalų patalpas turėtų būti leidžiamas tik keleiviams, stoties ar terminalo darbuotojams, transporto priemonių ekipažams ir įguloms.

Numatoma keleiviams leisti pasiekti tik būtinąsias patalpas – sanitarines zonas (tualetus, patalpas, kuriose yra praustuvai ir pan.), bilietų įsigijimo vietas, informacijos teikimo vietas ir laukimo sales. Esant galimybei rekomenduojama teikti informaciją keleiviams ir organizuoti bilietų pardavimą nuotoliniu būdu arba per langelį, išeinantį į išorę (lauką). Jei tokios galimybės nėra – atriboti nurodytas zonas pertvaromis, užtikrinančiomis erdvių atskyrimą.

Šiuo metu Lietuvos teritorijoje paskelbtas karantino režimas dėl koronavirusinės infekcijos plitimo galioja iki kovo 30 d. 24 val.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka