„Toyota“ statys pažangų technologijų miestą – laboratoriją

27 vasario 04:45 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

„Toyota“ pranešė apie planus pastatyti ateities miestą 175 akrų (kiek daugiau nei 70 hektarų) plote prie Fudzijamos kalno Japonijoje. „Woven City“ pavadinto miesto ekosistema visą energiją gaus iš vandenilio ir taps ilgalaikiais namais technologijų srities darbuotojams, kurie kurs bei bandys autonomines technologijas, robotiką, naujus mobilumo sprendimus, išmaniuosius namus ir dirbtinį intelektą realaus pasaulio sąlygomis. Miestas taps tarsi gyva laboratorija.

 

Projektuos patyrusi architektų komanda

„Statyti miestą nuo pamatų, net ir tokį nedidelį kaip šis, yra unikali galimybė tobulinti ateities technologijas, įdiegti skaitmenines sistemas į miesto infrastruktūrą. Žmonės, pastatai ir transporto priemonės komunikuos tarpusavyje naudodami daugybę jutiklių ir duomenų. Mes galėsime bandyti dirbtinio intelekto technologiją virtualioje ir fizinėje erdvėje bei maksimizuoti jos potencialą“, – teigia „Toyota Motor Corporation“ prezidentas Akio Toyoda.

„Toyota“ miestas bus atviras komerciniams ir akademinės srities partneriams, bus kviečiami mokslininkai ir tyrėjai iš viso pasaulio, turėsiantys galimybę išbandyti savo projektus savotiškame realaus pasaulio inkubatoriuje.

„Woven City“ projektuoja architektas iš Danijos Bjarke Ingelsas, „Bjarke Ingels Group“ įkūrėjas ir kūrybos vadovas. Jo komandos dosjė yra tokie projektai kaip „World Trade Center“ Niujorke, „Lego House“ Danijoje, „Google Mountain View“ bei Londono būstinės.

„Naujų technologijų būrys pradeda radikaliai keisti mūsų miestų gyvenimą. Įvairiais ryšiais susiję, autonomiški ir emisijų neišmetantys mobilumo sprendimai jau pasirengę atskleisti naujų urbanizuoto gyvenimo galimybių. Mes tikime, kad turime unikalią progą ištirti naujas urbanizuoto gyvenimo formas, manau, kad „Woven City“ parodys ateities kryptį ne vienam miestui“, – teigia B. Ingelsas.

Modernus miesto planavimas

Miesto plane visos gatvės yra skirstomos į tris dalis. Dalis rezervuota tik greitai judantiems, dalis – nedideliu greičiu judančioms asmeninėms judėjimo priemonėms (pvz., paspirtukams, dviračiams ir pėstiesiems), ir tik pėstiesiems skirtos parkus primenančios promenados. Visi trys gatvių tipai sudarys organišką tinklą, leidžiantį greitai pasiekti bet kurią miesto vietą ir kartu bandyti autonomines technologijas.

„Woven City“ taip pat bus visiškai tvarus – daugumos pastatų pagrindinė statybinė medžiaga bus medis, o stogai padengti saulės moduliais, kurie gamins papildomą energiją. „Toyota“ ketina miestą tankiai apsodinti įvairia toms vietovėms būdinga augmenija.

Gyvenamuosiuose pastatuose bus įrengti naujausi asistentai – įvairūs namų robotai, padedantys atlikti rutininius kasdienius darbus. Namuose taip pat bus įrengta daug jutiklių, kurių informaciją apdorojantis dirbtinis intelektas nuolat tikrins gyventojų sveikatą, rūpinsis jų baziniais poreikiais.

Gyventojus iš vienos miesto vietos į kitą pervežti galės tik visiškai autonominiai ir CO₂ į aplinką neišmetantys automobiliai. Po visą „Woven City“ keliaus autonominės „Toyota e-Palette“ transporto priemonės – jos iš vietos į vietą veš žmones ir pristatys prekes.

Mieste bus daug poilsio zonų – didelis centrinis parkas, nemažai mažesnių parkų gyvenamosios aplinkos kaimynystėje. „Toyota“ tiki, jog tokios erdvės ir skatinimas žmones bendrauti yra itin svarbi tokio eksperimento detalė.

„Woven City“ planuojama apgyvendinti „Toyota Motor Corporation“ darbuotojus ir jų šeimas, senjorus, prekybininkus, vizituojančius mokslininkus ir pramonės partnerius. Planuojama startuoti apgyvendinus 2000 žmonių ir jų skaičių pamažu didinti. Miesto statybos prasidės jau 2021 m. pradžioje.