Tradicinių studentų lenktynių Dienai be automobilio paminėti Klaipėdoje rezultatai

20 rugsėjo 03:56 2019 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Klaipėdoje vyko tradicinės studentų lenktynės Dienai be automobilio paminėti. Startuota nuo Smiltelės stotelės 07:43, finišuota prie KU rektorato.

 

Elektromobiliu Romualdas Pocius atvažiavo 8:04, užtruko 21 minutę;

Maršrutiniu taksi Karolina Jurkauskaitė atvažiavo 8:05, užtruko 22 min;

Dviračiu Andrius Samuilovas atmynė 8:07, užtruko 24 min;

Autobusu Ghanshyams Ghyani atvažiavo 8:09, užtruko 26 min;

Lengvuoju automobiliu Kęstutis Grauslys atvažiavo 8:11, užtruko 28 min;

Elektriniu paspirtuku Tadas Mėžinys atriedėjo 8:13, užtruko 30 min;

Evaldas Kunickas atbėgo 8:20, užtruko 37 min.

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” komentaras

Pirmą kartą lentynėse dalyvauta ir su elektriniu paspirtuku. Šita transporto rūšis sparčiai populiarėja, todėl išsami kelionės būdų reprezentacija jau reikalauja įtraukti ir tokį judėjimo mieste būdą. Rezultatas neblogas, paspirtukas ne tiek jau daug atsiliko nuo automobilio. Įvertinant, kad tuo riedmeniu galima judėti “nuo durų iki durų”, tai yra gana konkurencinga piko metu lengvajam automobiliui judėjimo alternatyva.

Autobusas iš pirmosios pernykštės vietos šiemet smuktelėjo į ketvirtąją. Aiškintume tai tuo, kad trasoje ne visi lengvųjų automobilių vairuotojai šiemet gerbė „A” juostą ir taip apsunkino autobuso važiavimo režimą. Tačiau atkreiptume dėmesį, kad absoliutus laiko skirtumas tarp pirmos ir ketvirtos vietos tėra tik 5 minutės, taigi kelionė autobusu yra gana konkurencinga.  .

Stabiliausius rezultatus lyginant su pernykštėmis lenktynėmis demonstravo maršrutinis taksi ir elektromobilis. Didžiausias skirtumas – bėgiko minučių. Tačiau taip ir turi būti: bėgiko ir dviratinko rezultatai priklauso nuo dalyvių fizinio pasirengimo, o jis kasmet yra vis kitoks.

„Klaipėdos keleivinis transportas” dėkoja savo nuoširdiems draugams – Klaipėdos universiteto studentų sąjungai už džiugią lenktynių nuotaiką ir reikšmingus rezultatus. Rimtame moksle neretai naudojami įvairūs tarsi nerimti rodikliai ir reitingai – galime priminti, kad ir ekonomikos moksle taikomą “bigmako indeksą”. Mūsų ir studentų organizuojamos lenktynės – toks pat rimtas judumo sąlygų mieste įvertinimas, nors ir pateikiamas lengva ir šventiška forma.

Tuo pačiu kviečiame penktadienį švęsti „Dieną be automobilio” paliekant jį kieme ir persėdant į nemokamą viešąjį transportą. Primename, jog kelionės penktadienį bus nemokamos tik miesto autobusais (I tarifų zonoje).

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokia akcija jau buvo surengta 760-yje Europos miestų. Tikroji diena yra rugsėjo 22-oji, tačiau šiemet ji pas mus perkelta į penktadienį, darbo dieną.

Klaipedatransport.lt informacija ir nuotrauka