Trijose Nyderlandų provincijose nutraukta sutartis su „Keolis“

liepos 08 04:55 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Nyderlanduose trys provincijos, atsakingos už viešąjį transportą IJssel-Vecht (šalies vidurio rytuose), nutraukė sutartį, pernai sudarytą su Prancūzijos įmone „Keolis“. Priežastis: „sąmoningas neteisingos informacijos pateikimas“.

 

 

Laimėjęs konkursą keleiviams vežti, pernai lapkritį „Keolis“ užsakė 259 elektrinius BYD autobusus ir daugiau nei 50 elektrinių mikroautobusų „Ginaf“.

Kinijos autobusų tiekėjų pasirinkimas Nyderlanduose jau sulaukė daug kritikos, ypač – iš „VDL Bus & Coach“, ir netgi sukėlė klausimų parlamente. Formuluotė „neteisinga informacija“ susijusi su autobusų pristatymo garantijomis, kurias pateikė „Keolis“. Vėliau informacija paviešinta finansinėje svetainėje „Sekite pinigus“, rašo busworld.org.

Atleisti du už sandorį atsakingi „Keolis“ vadovai. „Konkurse buvo pateikta netiksli informacija ir mes jaučiamės priblokšti“, – sakė Overijssel provincijos atstovas Bertas Boemanas. – Mes turime atšaukti sutartį. Svarbiausia yra sąžiningumas.“

„Keolis“ darbą trijose provincijose turėjo pradėti šių metų gruodį, ji šiuo metu yra pagrindinė vežėja regione. Laimėtas kontraktas buvo 900 milijonų eurų vertės, skirtas dešimčiai metų. Konkursas maršrutams aptarnauti bus skelbiamas iš naujo, nauja sutartis įsigalios ne anksčiau kaip 2021 m. gruodžio mėn. „Keolis“ vis dar turi keturiolika dienų nutarčiai apskųsti.

Atnaujinta konkurso tvarka gali suteikti naują galimybę Nyderlandų autobusų gamintojams „VDL Bus and Coach“ ir „Ebusco“ rekordiniam 259 elektrinių autobusų užsakymui. Kai sprendimas dėl sutarties nutraukimo įsigalios, provincijų atstovai pakvies antrojoje ir trečiojoje vietose likusias įmones ir paklaus, ar jų pasiūlymas vis dar galioja. Bus paskelbtas naujas laimėtojas.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka