Už viešąjį transportą sostinėje bus galima susimokėti mobiliuoju telefonu

08 rugpjūčio 03:29 2012 Spausdinti straipsnį Naujienos

Rudenį vilniečiams ir sostinės svečiams bus pristatyta mobilioji aplikacija telefonams, kuria bus galima sumokėti už kelionę viešuoju transportu, iškviesti taksi, suplanuoti viešojo transporto maršrutą ar sumokėti už automobilio stovėjimą. Pradedamos kurti programėlės pirmąją versiją į įrenginius su „iOS“ ir „Android“ programine įranga nemokamai bus galima atsisiųsti rudenį, galutinę versiją planuojama paruošti iki metų pabaigos.

„Šios programėlės kūrimas vyks keliais etapais – rudenį pristatysime galimybę išsikviesti miesto taksi „Vilnius veža“, stebėti taksi automobilio maršrutą, apskaičiuoti orientacinę važiavimo kainą bei apmokėti kelionę. Iki metų pabaigos programėle bus galima įsigyti viešojo transporto mobilųjį bilietą (m. bilietą), susidaryti kelionės maršrutą. Mobiliuoju telefonu taip pat galima bus sumokėti už automobilių stovėjimą „start-stop“ principu, t. y. tik už faktinį stovėjimo laiką“, – sako E. miesto darbo grupės vadovė, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Indrė Jakaitytė.

Vartotojas galės pasirinkti, iš kokios sąskaitos – mobilaus operatoriaus ar banko, atsiskaityti už paslaugas.

Svarstoma, kad ateityje ši programėlė galėtų tapti ir išskirtine vilniečių aplikacija, kurios vartotojai, deklaravę gyvenamąją vietą Vilniuje, naudotųsi nuolaidų sistema įsigyjant viešojo transporto bilietus, mažiau mokėtų už miesto taksi įmonės paslaugas, automobilių stovėjimą, elektrorolerių „e. oranžinis“ nuomą.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.