Vaikų pavėžėjimas į mokyklą iš atokių vietovių keliasi į didmiesčius

14 kovo 04:56 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vaikų vežimas į mokyklas mikroautobusais – pasiteisinusi praktika siekiant sumažinti individualių automobilių kiekį kelyje ir užtikrinti saugią vaikų kelionę. Tokias pavėžėjimo paslaugas pastaruoju metu pradėjo teikti ne tik savivaldybės siekiančios pervežti vaikus iš atokių gyvenviečių, tačiau ir privačios mokyklos miestuose.

Kelionė į mokyklą – laikas, kai vaikai, ypač mažamečiai, gali susidurti su įvairiais rizikos veiksniais, todėl keleivių vežėjai ir mokyklos imasi papildomų priemonių, siekiant sumažinti galimus pavojus.

Norėdama prisidėti prie saugių vaikų kelionių į mokyklą ir iš jos, UAB „Kautra“ nuo 2023 m., pradėjo teikti naują paslaugą – vaikų pavėžėjimą į mokyklą ir iš jos “Nuo durų iki durų“. Šia paslauga jau naudojasi The British School of Vilnius, neseniai atidariusi naująjį mokyklos kompleksą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke.

Vaikų pavėžėjimas į mokyklą ne tik užtikrina patogią ir organizuotą vaikų keliavimo sistemą, bet taip pat efektyviai prisideda prie vaikų saugumo. Vaikai būna lydimi suaugusiųjų – mokyklos personalo, kurie rūpinasi jų saugumu kelionės metu.

The British School of Vilnius pirmenybę teikiame mūsų mokinių gerovei ir saugumui, todėl norime suteikti jiems patogią ir efektyvią mokyklinio transporto sistemą. Mes tikime, kad patogi kelionė autobusu yra svarbi mokinio sėkmei, nes padeda jiems išvengti eismo spūsčių ir laiku atvykti į mokyklą, energingiems ir pasiruošusiems dalyvauti mokymosi procese. Mes džiaugiamės matydami, kad didelis skaičius mūsų mokinių kiekvieną rytą ir popietę naudojasi mokykliniais autobusais. Tai ne tik naudinga mūsų vaikams, bet ir papildomai sumažina eismo spūstis ir atlaisvina tėvų laiką bei leidžia geriau planuotis savo dieną,” – pasakojo The British School of Vilnius vadovas Andrew Prosser.

Keleivių pervežimo bendrovės Kautra Vilniaus filialo vadovas Karolis Kairaitis pasakojo, kad specialiai šiai paslaugai teikti, bendrovė įsigijo naujus, specialiai tam pritaikytus mikroautobusus. “Įsigydami šias transporto priemones didelį dėmesį skyrėme ir taršos mažinimo klausimui, todėl nauji mikroautobusai pasižymi itin maža CO2 emisija. Mes nuolatos atnaujiname savo transporto priemonių parką, senas transporto priemones, keisdami į naujas ir mažai taršias. Tai yra mūsų investicija į saugią, sveiką ir tvarią miesto ateitį”, – teigė K. Kairaitis.

„Kautra” informacija ir nuotrauka