Veteranų klubo „Automobilininkas“ metinė sueiga – Kaune

05 rugsėjo 04:25 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Veteranų kampelis

apie-veterTradicinis kasmetis veteranų klubo „Automobilininkas“ susirinkimas šiemet vyko Kaune. Kauniečiai kolegas iš kitų miestų priėmė itin svetingai. Parengta įvairi ir turininga dienos programa. 

 

 

 

 

 

Atvykę iš įvairių šalies miestų klubo nariai susitiko Nemuno saloje įsikūrusioje vienoje iš didžiausių Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje. Veteranams surengta išvyka po areną, jos užkulisius, sudaryta galimybė pabuvoti tiek renginiams skirtoje erdvėje, tiek ir VIP ložėje. Visus pradžiugino bėganti eilutė informacinėje švieslentėje, kuria pasveikinti į areną atvykę „Automobilininko“ nariai.

Iš viso arenoje gali tilpti iki 15 tūkst. žiūrovų. Nuo oficialaus arenos atidarymo 2011-aisiais būta keletas renginių, į kuriuos išpirkti visi bilietai. Arenoje rengiamos įvairios varžybos, taip pat koncertai, spektakliai, privatūs vakarai ar muzikos apdovanojimai.

VIP ložes gali išsipirkti kiekviena įmonė, kuri nori turėti nuolatines vietas. Tačiau bilietus į renginius pirkti vis viena privaloma.

Apžiūrėję „Žalgirio“ areną, pasistiprinę sumuštiniais, saldumynais ir kava, „Automobilininko“ nariai patraukė į Kauno Laisvąją ekonominę zoną, kur įsikūrusi įmonė „Elinta“. Čia veteranus pasitiko bendrovės vadovas Vytautas Jokužis bei jo sūnus Laurynas Jokužis. „Automobilininko“ nariai susidomėję išklausė V. Jokužio pasakojimą apie įmonės veiklos pradžią, apie čia kuriamus inovatyvius gaminius. „Elinta“ įkurta prieš 25-erius metus, jos veikla – pramonės įmonių automatizavimas, trimačių vaizdų skenerių gamyba. Taip pat čia gaminamos kolonėlės elektromobiliams, jų jėgos sistemos.

Ypač visus sudomino L. Jokužio pasakojimas apie elektrinius automobilius, jų galimybes bei ateities perspektyvas. Pasak kalbėjusiojo, šiuo metu pagrindinė elektromobilių problema – baterijų talpa. Tačiau šis klausimas, nors ne taip sparčiai, kaip tikėtasi, sprendžiamas. Štai japonai jau skelbia išradę baterijas, kurias įkrovus vieną kartą, galima nuvažiuoti iki 3 tūkst. kilometrų. Tiesa, tokios baterijos dar negaminamos, tačiau jos jau sukurtos.

Iš „Elintos“ „Automobilininko“ nariai nuvyko į Raudondvarį, kur jų laukė ekskursija po nuostabaus grožio neseniai restauruotą dvarą.

Dvaras yra šalia Nevėžio ir Nemuno santakos, tai – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvare veteranus pasitiko senoviniais rūbais pasipuošusi grafienės tarnaitė, kuri ne tik papasakojo dvaro istoriją, bet ir aprodė patalpas.

Raudondvario sodybos kompleksas renovuotas už ES lėšas, čia atkurti želdynai ir gėlynai, taip pat senoji dvaro pilis. Ledainėje ledainėje atidarytas Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

Ekskursija baigėsi vaišėmis, kurias vetaranai pradėjo tradiciškai sugiedodami savo himną.

Lina Jakubauskienė

„Automobilininko“ nuotraukos  

 

  • apie-veter1
  • apie-veter4
  • apie-veter5
  • apie-veter2
  • apie-veter3
  • apie-veter6
  • apie-veter