Vilniaus rajono autobusų parkas sieks įsigyti ne mažiau kaip 15 elektra varomų autobusų

19 liepos 10:28 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Vilniaus rajono savivaldybės taryba po pateikimo pritarė „Vilniaus rajono autobusų parkui“ teikti paraišką Susisiekimo ministerijos inicijuotame projekte, siekiant gauti paramą netaršių transporto priemonių – elektra varomų autobusų, taip pat elektros krovimo stotelių įsigijimui.

„Gavus finansavimą, į Vilniaus rajono kelius išriedėtų ne mažiau kaip 15 elektra varomų autobusų. Bendra projekto vertė siektų apie 5 mln. Eur. Vilniaus rajone turime plėtoti investicijas į atsinaujinančią energetiką, žmonių aplinkai draugišką infrastruktūrą, transporto priemones, kitus objektus. Tikiu, kad rajono gyventojai važinėdami šiais naujais autobusais, kuriais neteršiamas oras ir nekeliamas triukšmas, pajaus jų naudą. Be to, važiuoti nauju viešuoju transportu bus ir saugiau, ir maloniau“, – teigia Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Vilniaus rajono savivaldybės tarybai svarstyti buvo pateiktas sprendimo projektas dėl pritarimo savivaldybės įmonei „Vilniaus rajono autobusų parkas“ dalyvauti investiciniame projekte „Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti visai netaršias transporto priemones“.

„Priimtas sprendimas leistų Vilniaus rajono autobusų parkui dalyvauti projekte, kuris skatina naudoti netaršias transporto priemones. Projektas numatytas atsižvelgiant į valstybės politiką – iki 2030 m. atnaujinti ir turėti ekologinį transportą. Projekto metu ketinama įsigyti ne tik gamtai draugiškus autobusus, pritaikytus individualių poreikių turintiems asmenims, bet ir kartu įrengti tam reikalingą infrastruktūrą. Siekiame, kad kuo daugiau autobusų parko viešojo transporto priemonių būtų šiuolaikiškos, naujos kartos, varomos elektra“, – apie projekto galimybes ir naudą Vilniaus rajonui kalbėjo vicemerė Danuta Narbut.

Vicemerė taip pat pabrėžė, kad Vilniaus rajono autobusų parko transporto priemonių atnaujinimui Savivaldybė kasmet skiria lėšų.

„2022 metais autobusų parkas kartu su Savivaldybe įsigijo 20 M3 kategorijos Euro 5 ir Euro 6 standartų autobusų – 14 naujų ir 6 naudoti, tad šis projektas būtų tęsinys to, ką jau esame pradėję“, – apie investicijas į SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ kalbėjo D. Narbut.

„Artimiausi planai yra ne tik naujas, Vilniaus rajono keleiviams patogus, tačiau ir gamtą tausojantis bei pažangus viešasis transportas. Nuolat ieškome galimybių atnaujinti transporto priemones į dar labiau ekonomiškas ir patogesnes tiek gyventojams, tiek vairuotojams“, – sako SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ direktorius Darius Gasperovičius.

Taryba vienbalsiai pritarė šio sprendimo projekto pateikimui, o galutinai dėl šio sprendimo turės dar kartą balsuoti priėmimo stadijoje. Tai numatyta padaryti kitame artimiausiame tarybos posėdyje.

Vilniaus rajono autobusų parko atnaujinimas

Pasak Vilniaus rajono autobusų parko direktoriaus D. Gasperovičiaus, autobusų parkas nuolat atsinaujina. Kasmet Savivaldybė skiria lėšų modernių ir keleivių vežimo paslaugoms teikti pritaikytų autobusų įsigijimui. 2022 m. buvo įsigyta 14 naujų M3 autobusų, kurių bendra vertė sudarė 1 145 860 Eur be PVM. Taip pat įsigyti 6 naudoti M3 autobusai už 274 575 Eur be PVM. Šiuo metu Vilniaus rajono autobusų parkas turi 71 viešojo transporto priemonę, eksploatuojamų autobusų vidutinis amžius sudaro 8,1 metus.

2023 m. planuojama įsigyti devynis žemagrindžius M3 klasės autobusus, pritaikytus negalią turintiems keleiviams, iš jų 7 naujus ir 2 naudotus.

SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ aptarnauja 8 priemiestinių maršrutų kryptis – Nemenčinės, Paberžės, Rukainių, Čekoniškių, Šumsko, Turgelių, Rudninkų bei maršrutą į Mažuosius Lygainius. Įsteigtais maršrutais įmonė aptarnavo virš 728,76 tūkst. keleivių (2022 m. pab. duomenys).

Vilniaus rajono savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka