„Vilniaus viešasis transportas” kviečia į atvirų durų dienas

02 lapkričio 04:51 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

apie-trolbMinėdami Vilniaus troleibusų parko jubiliejų prisiminkime keletą faktų. Pirmieji troleibusai į Vilniaus gatves išvažiavo 1956 metų lapkričio 6 dieną istoriniu maršrutu „Antakalnis – Stotis“. Vieninteliu maršrutu reguliariai važiavo 7 troleibusai (šiuo metu 16), o netrukus buvo atidarytas ir antrasis maršrutas „Stotis – Žvėrynas“. Šiemet, jubiliejiniais metais, Vilnių jungia 18 maršrutų, kuriais kas dieną 181 tūkstantį keleivių veža 188 troleibusai. Per metus mieste jie nuvažiuoja 11 mln. km!

Pastaraisiais dešimtmečiais augęs miestas buvo neatsiejamas nuo troleibusų infrastruktūros plėtros. Troleibusai tapo vilniečių gyvenimo ir miesto istorijos liudytojais. Vilniaus viešojo transporto sistemoje ir mūsų dienomis troleibusai išlieka svarbia, naudinga ir ekologiška transporto priemone.

Šiemet spalio ir lapkričio mėnesiais pasipuošę šventiniais ženklais, o kai kurie istorinėmis nuotraukomis, troleibusai primins vilniečiams jubiliejinę šventę. Keleiviai troleibusų monitoriuose išvys istorinius kadrus ir fotografijas, kuriuos mums suteikė Lietuvos centrinis valstybės archyvas ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos archyvas.

Lapkričio 3 dieną miesto gyventojus pakviesime į atvirų durų dieną troleibusų parke Žolyno g. 15. Čia bus galima susipažinti su troleibusų remonto dirbtuvėmis ir pamatyti kaip jie atnaujinami ir išleidžiami į miesto gatves. Besidomintys Vilniaus transporto istorija seniausiu parko troleibusu galės vykti į ekskursiją su gidu pirmaisiais maršrutais „Antakalnis – Storis“ ir „Stotis – Žvėrynas“.

Daugiau informacijos apie atvirų durų dieną teiraukitės el.paštu: rasa.norkiene@vilniausvt.lt

 

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas” informacija