Vilniuje keisis rinkliavos už automobilių stovėjimą nuostatai

08 kovo 13:49 2023 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos
Vilniaus miesto Taryba šiandien pritarė komitetuose apsvarstytam klausimui dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą nuostatų pakeitimo, kuriuo siekiama automatizuoti rinkliavos rinkimo kontrolę bei supaprastinti apmokėjimą už automobilio stovėjimą.

Ilgės apmokėjimo terminas ir nebeliks geltonųjų lapelių

Įsigaliojus sprendimui, nuo šių metų spalio 1 d. bus pailginta galimybė sumokėti vietinę rinkliavą už dieną – vietoje dabar taikomų 72 val., rinkliavą bus galima apmokėti per 168 val.

Taip pat nebeliks geltonų lapelių, kadangi atsiras galimybė savanoriškai registruoti automobilių valdytojų kontaktinius duomenis JUDU (SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ) administruojamame savitarnos portale. Tai reiškia, kad užsiregistravusiems bus siunčiami pranešimai su siūlymu sumokėti rinkliavą už dieną arba priminimas sumokėti rinkliavą. Nenorintiems registruoti kontaktinių duomenų, bus galimybė savarankiškai pasitikrinti, ar nėra galiojančių įrašų apie užfiksuotą rinkliavos nesumokėjimo faktą, ir jei yra – greitai ir patogiai apmokėti.

Svarbūs pokyčiai turintiems lengvatų

Numatyti du būdai pasinaudoti vietinės rinkliavos lengvata: neįgalieji galės registruotis savitarnos portale ar klientų aptarnavimo centruose, nurodydami ne daugiau nei dviejų automobilių valstybinius numerius, susietus su neįgalių asmenų automobilių statymo kortele. Arba galės pasinaudoti mobiliąją programėle, pažymėdami nemokamą bilietą, kurį užsakant reikės nurodyti automobilio valstybinį numerį ir neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės numerį.
 
Papildomi pasikeitimai  
Nuostatų pakeitimai numato ir daugiau pokyčių – supaprastintas automobilių stovėjimų vietų suteikimas laikinam naudojimuisi, pavyzdžiui, filmavimų, laikinų apribojimų, statybų metu ir panašiais atvejais.
Taip pat numatyta mažesnė metinė (lengvatinė) 30 Eur rinkliava ne tik motociklams, bet ir mopedams, triračiams ir keturračiams raudonojoje, geltonojoje ir žaliojoje rinkliavos zonose.
Atsižvelgus į Vidaus reikalų ministerijos bei susijusių institucijų prašymus, keisis ir specialiosios transporto priemonės sąvoka bei sąlygos, kai joms netaikoma vietinė rinkliava.
Šie pokyčiai įsigalios jau nuo sprendimo paskelbimo dienos.