VVT darbuotojams gerėja darbo sąlygos: pristatyti nauji poilsio nameliai

29 lapkričio 07:17 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

„Įvedus naują darbo apmokėjimo sistemą, „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų asmenines sąskaitas jau pasiekė vidutiniškai 15,5 proc. didesni atlyginimų avansai. Gerėja ir kitos darbo sąlygos – pakeisti grafikai kokybiškam pietų ir poilsio laikui, atsisakyta žalų išskaičiavimo dėl eismo įvykių. Atsižvelgus į vairuotojų pastabas, Vilniaus miesto savivaldybė patobulino poilsio patalpų galinėse maršrutų stotelėse projektą – tokių mieste bus įrengta 11. 

Nauja VVT darbo apmokėjimo sistema siūlo konkurencingą darbo užmokestį. Autobusų ir troleibusų vairuotojams atlyginimai vidutiniškai kyla 20 proc., iki 2015 eurų prieš mokesčius. Bendrovė nuo 2021 metų rugsėjo darbuotojų algų kėlimui skyrė 3,2 mln. eurų. Nauji atlyginimai darbuotojams bus išmokėti jau šią savaitę ir jiems skirta dar 3,2 mln. eurų šiais metais.

 „Didžiausias mūsų rūpestis yra užtikrinti darbuotojams kuo geresnes darbo sąlygas, dėl to darome konkrečius darbus. Pavyzdžiui, rugsėjo mėnesį pakeista virš 90 proc. viešojo transporto grafikų, kad vairuotojai turėtų 45 minučių pertraukas. Taip pat keitėme darbo apmokėjimo sistemą, kuri garantuoja didesnį atlyginimą mažiausiai uždirbantiems ir gali pasiūlyti konkurencingą darbo užmokestį rinkoje”, – sako VVT vadovas Darius Aleknavičius.   

 Nauja darbo apmokėjimo sistema yra teisingesnė visų darbuotojų atžvilgiu, nes nebelieka situacijų, kai už tą patį ir lygiavertį darbą buvo fiksuojami reikšmingi apmokėjimo skirtumai. Ji kurta įvertinus darbuotojų nuomones ir dalis priedų pakeisti didesniu valandiniu atlyginimu. Kaip ir iki šiol, skaičiuojant darbo užmokestį yra įvertinamas darbo stažas, darbo sudėtingumas ir kokiu grafiku dirba vairuotojas. 

 Nauji poilsio nameliai vairuotojams 

 2021 m. metų pabaigoje VVT pastatė pirmą poilsio ir pietų namelį Skalvių žiede. Jame įrengta virtuvėlė, daiktų saugykla, kondicionierius. Darbuotojai teigiamai įvertino poilsio patalpų įrengimo idėją. Atsižvelgiant į jų atsiliepimus, metų eigoje nuspręsta dar tobulinti namelių projektą ir jis perduotas miesto savivaldybei. 

 Pagal parengtą projektą nauji konteinerinio tipo poilsio nameliai bus erdvesni ir užtikrins higienines sąlygas, kurių nebuvo iki šiol – bus įrengtas vanduo ir tualetai. Taip pat projekte numatyta įrengti elektrinių autobusų krovimo vietas. Planuojama, kad mieste tokių naujų poilsio namelių atsiras 11, o pirmasis jau rekonstruojamas Dariaus ir Girėno gatvėje. 

VVT informacija ir nuotrauka 

  • 1-nameliai-vvt