Aiškėja, kaip bus skirstomos ES lėšos 2014-2020 m. laikotarpiu

24 vasario 04:11 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vyriausybei iš esmės pritarus 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos projektui, per ateinančius septynerius metus Lietuvai bus skirta beveik 23,2 mlrd. litų. Daugiausia investicijų numatoma tvaraus transporto, pagrindinių tinklų infrastruktūros skatinimui – per 4 mlrd. litų.

„Numatyta svari investicijų suma leis tęsti jau vykdomus ir realizuoti naujus projektus. Mūsų laukia labai svarbus iššūkis – efektyviai išnaudoti Lietuvos, kaip tranzito šalies, transporto potencialą, kuriant multimodalinę transporto infrastruktūrą, integruotą į Europos Sąjungos transporto tinklą ir tolygiai išdėstytą šalies teritorijoje. Labai svarbu, kad būtų sudarytos sąlygos subalansuotai šalies regionų plėtrai. Taip pat turi būti užtikrinamas eismo saugumas ir aplinkosaugos aspektai“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Vienas pagrindinių ES transporto politikos tikslų – sukurti bendrą, integruotą ir efektyvią transporto sistemą. Lietuva siekia, kad TEN–T kelių tinklas atitiktų keliamus reikalavimus, todėl jų tvarkymas ir „silpnųjų vietų“ šalinimas yra būtinas siekiant užtikrinti sklandų tarptautinio ir tranzitinio transporto judėjimą bei eismo saugą TEN-T tinkle.

Kiti aktualūs klausimai: skirtingų transporto rūšių sąveikumas, regionų pasiekiamumas, eismo saugumas, transporto sistemų tvarumas.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.