„ALTAS komercinis transportas“ pirmasis Lietuvoje pripažintas tiesioginiu „Mercedes-Benz“ verslo partneriu

14 gruodžio 05:17 2016 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

altas2Tarptautinis mažųjų autobusų gamintojas UAB „ALTAS komercinis transportas“ yra pirmoji bendrovė Lietuvoje, kuriai suteiktas „Mercedes-Benz Van Partner“ verslo partnerio statusas. Tai įmonei atveria naujų galimybių glaudžiam bendradarbiavimui su koncernu „Daimler“: „ALTAS komercinis transportas“ bus tarp pirmųjų, kuriems pristatomos koncerno naujovės, dalyvaus sprendžiant koncerno plėtrai aktualius techninius klausimus, taip pat įmonė galės efektyviau derinti „Mercedes-Benz“ mažųjų autobusų gamybos klausimus.

Pasak „ALTO komercinio transporto“ generalinio direktoriaus Edvardo Radzevičiaus, įgyti „Mercedes-Benz Van Partner“ partnerio statusą yra sudėtingas ir ilgas procesas. Šis įvertinimas suteikiamas daugiametę veiklos patirtį turinčioms įmonėms, kurios su koncernu „Daimler“ dirba ne vienerius metus, veikia stabiliai ir demonstruoja puikius verslo rezultatus. Iki verslo partnerio statuso suteikimo „ALTAS komercinis transportas“ ne vienerius metus dirbo su koncernu ir turėjo sutartį dėl „Mercedes-Benz“ automobilių pergaminimo ir apsikeitimo technine informacija.

„Kriterijų, pagal kuriuos suteikiamas verslo partnerio statusas, yra išties nemažai. Būtina sąlyga, kad įmonė gamybinius ir techninius automobilių pergaminimo sprendimus derintų su koncerno inžinieriais. Turi būti įdiegta sertifikuota kokybės ir aplinkos apsaugos procesų valdymo sistema. Įmonė privalo prisiimti atsakomybę klientui ir koncernui, kad gaminiai yra aukštos kokybės, saugūs keleiviams ir aplinkiniams, taip pat būti nepriekaištingos reputacijos. Įgytas partnerio statusas suteikia pranašumą tarp kitų rinkos dalyvių, nes parodo, jog įmonė atitinka „Daimler“ koncerno vertybes – yra patikima, turi aukštus gaminių ir jų aptarnavimo kokybės standartus“, – sako E. Radzevičius.

Bendrovės „ALTAS komercinis transportas“ veikla yra pavyzdys, kaip pasitelkus partnerystę su užsienio kompanijomis galima plėsti verslą ir mažinti vietinės rinkos apribojimus – apie 70 proc. įmonės produkcijos yra eksportuojama. Pasak E. Radzevičiaus, planuojant vystyti verslą per partnerystę, svarbu nesitikėti greitų rezultatų. Vakarų partneriai siekia tik ilgalaikės partnerystės, tad pasitikėjimas ateina nuosekliai dirbant ne vienerius metus. Puikus to pavyzdys yra „ALTO komercinio transporto“ bendradarbiavimas su koncernu „Volkswagen“. Pastarasis, gamindamas naujus gaminius, teiraujasi partnerių Lietuvoje nuomonės, klausia patarimų dėl gaminio pristatymo, pateikimo į rinkas ir plėtros vystymo.

Tarptautinį „ALTAS komercinis transportas“ pripažinimą rodo ir vis dažnesni kitų Vakarų Europos autobusų gamintojų užsakymai. Pripažindami lietuvių kokybę ir potencialą, jie nutaria daugiau nebekonkuruoti ir siekia plėtoti bendradarbiavimą įsigydami „ALTAS komercinis transportas“ produkciją, kurią vėliau platina rinkose su savo prekių ženklais. Tokių bendradarbiavimo pasiūlymų sulaukiama iš Italijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos gamintojų. „Įmonės potencialas yra pastebimas, vertinamas ir keliantis pasitikėjimą. Turime daugybę užsienio partnerių, kurie dalyvauja įvairiuose mūsų įmonės gaminių plėtros ir vystymo projektuose. Tikime, kad stiprėjanti partnerystė su „Mercedes-Benz“ gamintoju atvers mums dar daugiau naujų galimybių“, – teigia E. Radzevičius.

Autoprim.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka