Alytuje – nauji maršrutiniai mikroautobusai

rugsėjo 17 03:37 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Alytaus miesto savivaldybė tęsia viešojo transporto pertvarką ir įsigijo naujų mikroautobusų.

Alytus – bene vienintelis didesnis šalies miestas, kur keleiviai nevežami didžiaisiais autobusais. Mieste važinėja vien tik maršrutiniai mikroautobusai. Remiantis savivaldybės informacija, ir mikroautobusai pilni važinėja tik per rytinį ar vakarinį piką, kitu metu – pustuščiai. Antra vertus, patogesnės transporto priemonės galbūt galėtų pritraukti į viešąjį transportą daugiau keleivių.

Kaip teigiama Alytaus savivaldybės išplatintame pranešime, reguliariais miesto maršrutais važinėjantys mikroautobusai jau buvo gerokai pasenę, todėl visi miesto vežėjai įpareigoti atnaujinti savo transporto priemonių parkus.

Kadangi tam reikia nemenkų investicijų, buvo numatytas laikas, per kurį vežėjai įsipareigojo atnaujinti transporto priemonių parką, taip pat mikroautobusuose įrengti vaizdo kameras. Autobusai turėjo būti pritaikyti važiuoti stovintiems keleiviams.

Naujuose maršrutiniuose mikroautobusuose sumontuotos vaizdo kameros, kurios padės atsakingiems savivaldybės administracijos specialistams kontroliuoti vairuotojų darbo kokybę, bilietų pardavimą, taip pat keleivių saugumą.

Savivaldybės pranešime teigiama, jog vienkartinio važiavimo miesto transportu bilietų kaina nepakito ir išliks viena iš mažiausių Lietuvoje. 2013 m. rugpjūčio 29 d. taryba paliko galioti tuos pačius tarifus, t. y. 1,80 Lt keleiviams, važiuojantiems miesto maršrutais, ir 2,40 Lt – keleiviams, važiuojantiems į (iš) Užupių kapines.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.