Apsaugok Žemę, rinkis autobusą!

balandžio 24 04:26 2013 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Tokį šūkį Žemės dienos proga pasiūlė „Smart move“ iniciatyvos autoriai viso pasaulio gyventojams. Tačiau jų teigimu, Žeme reikia rūpintis 365 dienas per metus. Vienas iš būdų – palikti savo automobilį namuose ir keliauti autobusu.

Pasak IRU Keleivinio transporto skyriaus vadovo Oleg‘o Kamberski, žmonės privalo tapti išmintingesniais ir išsaugoti švarią aplinką ateities kartoms. Kompanijos „Smart move“ tikslas – kad kuo daugiau žmonių rinktųsi autobusus ir paliktų nuosavus automobilius namuose.

Autobusai – viena iš ekologiškiausių transporto priemonių, kadangi vienu metu veža daug keleivių. Apskaičiuota: jei vien tik Jungtinėje Karalystėje kiekvienas vairuotojas vieną kelionę nuosavu automobiliu kartą per mėnesį iškeistų į kelionę autobusu, tai padėtų sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį net dviem milijonais tonų! Ką jau kalbėti apie gerokai mažesnes automobilių spūstis gatvėse, saugesnį eismą ar mažesnį avarijų kiekį. Remiantis statistika, autobusas – viena iš saugiausių transporto priemonių.

Pasak iniciatyvos autorių, bet kuris autobusas yra nauda aplinkai ir visuomenei – jis su mažiausiomis sąnaudomis veža daugiausia žmonių. Vis naujesnės ir modernesnės technologijos daro autobusus ekologiškesnius ir draugiškesnius aplinkai.

Nuo savęs norėtųsi pridurti – nesitikėkime, kad viešuoju transportu turėtų važinėti kaimynas ar bendradarbis. Pradėkime kiekvienas nuo savęs. Rinkimės išmintingą būdą keliauti. Ir mūsų visų bendras būstas – Žemė – pasakys mums ačiū.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.