Ar mažesnė bilieto kaina skatina keleivius dažniau naudotis viešuoju transportu?

09 vasario 05:40 2023 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

„Transport Focus“ atliktas tyrimas atskleidė, jog Didžiosios Britanijos vyriausybės nustatyta 2 svarų sterlingų autobuso bilietų kainos viršutinė riba paskatino keleivius dažniau naudotis viešuoju transportu. Daugiau nei 70 proc. keleivių yra patenkinti kainos ir kokybės santykiu.

Nepriklausoma transporto priežiūros institucija „Transport Focus“ paskelbė, kad atliko daugiau nei 1000 žmonių apklausą, kad suprastų 2 svarų sterlingų autobuso bilietų viršutinės ribos poveikį pragyvenimo išlaidoms, rašo ntelligenttransport.com.

Apklausa parodė, kad 53 proc. respondentų žino apie naują bilieto kainą. 7 proc. apklaustųjų teigė, kad autobusu naudojasi dažniau dėl sumažėjusios bilieto kainos, o 32 proc. teigė, kad galbūt naudotųsi autobusais dažniau, bet iki šiol to nedarė.

Be to, naujausia autobusų naudotojų apklausos ataskaita rodo, kad 73 proc. autobusų keleivių yra patenkinti kainos ir kokybės santykiu, o tai yra didžiausias rodiklis nuo apklausos pradžios 2021 m. rugsėjo mėn.

Deividas Sidebotomas, „Transport Focus“ direktorius, sakė: „Autobusų keleiviai teigia, jog nori geresnio kainos ir kokybės santykio. Daugelis šiuo metu susiduria su finansiniais iššūkiais. 2 svarų sterlingų autobuso bilieto kaina yra sveikintinas žingsnis siekiant paskatinti iki šiol nesinaudojusius viešuoju transportu jį pasirinkti. Šios apklausos rezultatai teikia vilčių. Mes ir toliau bendrausime su autobusų keleiviais ir naudosimės savo įžvalgomis, kad padėtume vyriausybei ir pramonei sutelkti pastangas į tai, kas svarbiausia“.

Keleivių mintys

Kai kurie keleiviai teigė keliaujantys dažniau dėl 2 svarų bilieto kainos:

„Mano įprastas bilietas į artimiausią miestą į abi puses kainuoja  9,60£, todėl mokėti už tą pačią kelionę 4£ yra nuostabu. Neturiu automobilio, todėl esu priklausomas nuo autobusų, todėl tai yra puiki paskata būti mobilesniam ir dar sutaupyti“.

Kai kurie žmonės sakė, kad galbūt daugiau naudosis autobusais:

„Anksčiau kelią nuo namų priemiestyje iki miesto centro įveikdavau nuosavu automobiliu, dabar teisinga būtų rinktis autobusą“.

Kai kurie keleiviai teigė, kad tai neturi jokios įtakos jų naudojimuisi autobusais:

„Iš ten, kur aš gyvenu, kelionė pirmyn ir atgal už 4 svarus sterlingų vis dar yra brangesnė nei automobilių stovėjimo aikštelė mieste.

„Autobusai nėra patikimi, todėl važiuoju automobiliu, kad žinočiau, kad atvyksiu laiku“.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

 

  • 1-london