Ateities degalai – iš oro

23 spalio 04:40 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Ateities automobiliai gali važiuoti naudodami suskystintą orą. Kaip teigia britų mokslininkai, „naujieji degalai“ konkuruos su elektros baterijomis ir vandeniliu.

Naujosios technologijos projekto autorius – išradėjas entuziastas Piteris Dirmanas. Jis prisidėjo gaminant automobilio, važiuojančio suskystintu oru, prototipą. „Važinėju po miestą 60 kilometrų per valandą greičiu. Manau, kad šis automobilis galėtų važiuoti ir greičiau, bet aš dar neišbandžiau jo užmiesčio keliuose“, – pasakoja P. Dirmanas apie stebuklingąjį automobilį.

Išradėjo teigimu, jo automobilio kaina su skystą orą naudojančiu varikliu kur kas mažesnė nei elektromobilio, kurį reikia nuolat įkrauti. Skystas oras pilamas į automobilio baką kaip įprasti degalai.

Pasak P. Dirmano, paprastas oras be vandens garų ir anglies dvideginio, suskystintas ir atšaldytas iki 190 laipsnių Celsijaus, gali akumuliuoti energiją. Kuomet „ateities degalai“ sušyla veikiant aplinkai, jie staigiai virsta dujomis. Vykstant šiam procesui, išsiskiria energija, kuri, sukurdama aukštą slėgį, priverčia veikti įprastą variklį ar elektros generatoriaus turbiną, rašo ITAR-TASS.

Pabrėžiama, jog viena iš Didžiosios Britanijos kompanijų jau pastatė eksperimentinę gamyklą prie elektrinės šalies pietryčiuose. Naudojant elektrinėje išgautą energiją, oras iš aplinkos išsiurbiamas įspecialius šaldytuvus-kompresorius, kur jis virsta skysčiu ir laikomas nuo šilumos apsaugotose saugyklose.

Kuomet vietos gyventojams pritrūksta elektros energijos, elektrinės turbinoms sukti naudojama talpyklose sukaupta energija.

eBus.lt

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.