Autobusų vairuotojų meistriškumo konkurse Minske – ir vilniečiai

28 birželio 04:16 2011 Spausdinti straipsnį Patirtis

Baltarusijos sostinės keleivinio transporto įmonės „Minsktrans“ teritorijoje vykusiose varžybose, kur dalyvavo Minsko autobusų, troleibusų ir tramvajų parkų komandos, šiemet taip pat pasirodė vairuotojai iš Maskvos, Kijevo ir Vilniaus.

Taisyklės

Vairuotojų meistriškumo konkursas Minske vyko tris dienas – iš pradžių kiekviename iš „Minsktrans“ filialų, po to geriausiai pasirodžiusieji dalyvavo pagrindiniame turnyre

Čia Baltarusijos vairuotojai pirmiausia pasitikrino savo teorines žinias, atsakę į Kelių eismo taisyklių klausimus. Kitas dienas vyko praktinio važiavimo varžybos, kur vairuotojai privalėjo pademonstruoti ne tik tikslaus bei saugaus, bet ir ekonomiško autobuso vairavimo įgūdžius. Vyko ir vadinamojo „drago“ konkursas, estafetės varžybos.

Konkurso dalyviams Baltarusijoje kelti gana aukšti reikalavimai – jie neturėjo būti patekę į avarijas per pastaruosius penkerius metus, nepadarę jokių administracinių teisės pažeidimų ir pan. Be to, bent vienas iš komandos vairuotojų turėjo būti ne vyresnis nei dvidešimt šešerių metų.

Kiekvienas varžybų dalyvis privalėjo atlikti slalomo trasoje numatytas rungtis. Jei vairuotojas „netilpo“ į nustatytą laiką, jo rezultatai buvo anuliuojami.

Pirmąją dieną varžybų dalyviams pateiktas dviašis MAZ 103 markės autobusas, antrąją dieną vairuotojai važiavo triašiu MAZ 105 aštuoniolikos metrų autobusu.

Vilniečių įspūdžiai

„Iš viso varžybose dalyvavo vienuolika komandų, kurias sudarė po du vairuotojus ir vadovas. Aštuonios komandos – iš „Minsktrans“ filialų, po vieną – iš Maskvos, Kijevo ir Vilniaus“, – pasakoja UAB „Vilniaus autobusai“ eksploatacijos direktorius Rimantas Markauskas.

Vilniečiams varžybose Minske atstovavo komandos vadovas Julius Buračiauskas bei vairuotojai Vitalijus Novickis bei Vitalijus Storta. Teorinė rungtis jiems, be abejo, nebuvo privaloma, tad vilniečiai dalyvavo tik slalomo rungtyje, kur važiavo triašiu autobusu.

Bendrojoje įskaitoje tarp dvidešimt dviejų dalyvių V. Storta buvo aštuntas, V. Novickis „neišsiteko“ į penkiolikos minučių laiką ir įskaitinių taškų negavo.

„Mūsų komanda buvo pirma tarp užsienio komandų greičio ruožo konkurse ir gavo medalius bei specialią taurę“, – pasakoja R. Markauskas.

Pasak parko eksploatacijos direktoriaus, dalyvauti varžybose Minske vilniečių komandai buvo puiki patirtis. „Vairuotojai turėjo progos išbandyti savo jėgas jiems neįprastoje trasoje ir neįprastomis sąlygomis, pabendrauti su kolegomis iš kitų šalių“, – pasakoja R. Markauskas.

Vilniečiai pakvietė Minsko keleivinio transporto įmonės komandą dalyvauti asociacijos „Linava“ rengiamose vairuotojų meistriškumo varžybose, kurios turėtų įvykti šių metrų rugpjūčio mėnesį.

Lina Jakubauskienė

Džiugo Bartkevičiaus nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.