Automobiliai be vairuotojų – sankryžos be šviesoforų

liepos 23 04:43 2012 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Teksaso universiteto profesorius Piteris Stounas tikina, jog ateityje automobiliai važinės be vairuotojų – juos sėkmingai pakeis kompiuteriai. Dirbtinio intelekto kūrimo specialistas mano, kad robotų valdomų automobilių eismo sistema bus kur kas efektyvesnė nei dabartinė.

„Kiekvieną sankryžą turi valdyti ne šviesoforas, draudžiantis ar leidžiantis važiuoti visam automobilių srautui, o autonominis intelektualus „agentas“, reguliuojantis kiekvieno automobilio judėjimo režimą individualiai“, – sako P. Stounas.

Kol kas sunku įsivaizduoti realiai veikiančią sankryžą be šviesoforų. Projekto „Autonomous Intersection Management“ kūrėjų teigimu, kompiuterio valdomi automobiliai, bendraudami su kompiuterizuotu dispečeriu, galės išvengti avarinių situacijų, visus galimus manevrus suderinę iš anksto. Tokiu būdu automobiliai neužkirtinės vieni kitiems kelio, o į visas netikėtas situacijas reaguos ne kiekviena transporto priemonė atskirai, o išsyk visas automobilių srautas.

Jei ši sistema gatvėse bus įdiegta, veikiausiai žmogui apskritai bus uždrausta vairuoti automobilį. Šviesoforai bus reikalingi tik tam, kad automobiliai sustotų praleisti pėsčiųjų ar dviratininkų.

„Autonomous Intersection Management“ interneto puslapyje galima pasižiūrėti eismo modeliavimo skirtingų lygių sankryžose rezultatus, taip pat, parsisiuntus imitatorių, pabandyti pačiam sureguliuoti eismą sankryžose su pasirinktais skirtingais parametrais.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r7_lwq3BfkY

Parengė Lina Jakubauskienė

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.