„Automobilininko” nariai lankėsi Šveicarijos kaime

11 liepos 03:58 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos Veteranų kampelis

Klubo „Automobilininkas“  nariai aplankė profesoriaus Jono Butkevičiaus sodybą Šveicarijos kaime

Liepos 5 d. grupė klubo „Automobilininkas“ narių surengė išvyką į klubo nario prof. J. Butkevičiaus sodybą Šveicarijos kaime.

Dalyvavo 26 klubo nariai iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio regionų. Vilniečius vežęs Arnis pasakojo keliautojams apie pakeliui esančias istorines vietas, bažnyčias, pristatė  kai kuriuos nežinomus istorinius faktus.

Visi grožėjomės nuostabiais Lietuvos gamtos vaizdais, senomis gyvenvietėmis, taip pat stebėjomės anksti prasidėjusia javapjūte. Pravažiavome ir pro Ruklą, kur Vokietijos brigadai statomos naujos patalpos.

Šveicarijos centrinėje aikštėje prie pagrindinio akmens susitikome su kitais klubo nariais, atskubėjusiais iš Kauno, Kėdainių ir Rokiškio. Jiems J. Butkevičius jau buvo pradėjęs pasakoti apie garbingą gyvenvietės (dabar seniūnija) istoriją, papasakojo apie kiekvieną seniūnijos gyvenvietę, kurių pavadinimai įamžinti akmenyse. Dar buvome palydėti iki tvenkinio, kuriame kasmet vyksta plaukikų varžybos, tvenkinio ilgis – apie 1 600 m.

Po to visi keliavome į profesoriaus sodybą. Apžiūrėję J. Butkevičiaus valdas, padėkojome jam už suteiktą progą ir galimybę apsilankyti jo sodyboje.

Profesorius papasakojo apie savo sodybą, aprodė namą, kur visos sienos papuoštos jo, jo tėvelio, dailininko V. Karatajaus ir kitų dailininkų paveikslais. J. Butkevičius taip pat papasakojo apie savo darbą studijoje, kad yra nutapęs 270 paveikslų. J. Butkevičius tapyti pradėjo maždaug prieš 8-9 metus, bet nebuvo visiškai naujokas šioje srityje, nes tėvelio, dėdės V. Karatajaus kūryba turėjo įtakos jo paveikslams.

Visi buvome sužavėti neišsenkama J. Butkevičiaus kūrybine energija, surengta ne viena paroda, straipsniais prestižiniuose kultūriniuose leidiniuose.

Visi išvykos dalyviai grįžo namo pasisėmę naujų įspūdžių, pailsėję ir praturtėję naujomis žiniomis apie Lietuvą ir jos žmones.

Gintaras Nakutis

Klubo narių nuotraukos