Bendrovės „Svirka“ vadovas laimėjo teismą prieš Švenčionių savivaldybę

11 gegužės 05:00 2016 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis


apie-vyciokaLietuvos apeliacinis teismas gegužės 9-ąją nutarė nekeisti pirmosios instancijos teismo sprendimo ir tenkinti bendrovės „Svirka“ ieškinį dėl pažeisto skaidrumo principo Švenčionių savivaldybės skelbtame konkurse vežėjui parinkti.

 

 

 

Priminsime, jog bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka apskundė teismui Švenčionių savivaldybės skelbtą konkursą vežėjui parinkti, kurį laimėjo Visagino įmonė „Meteorit turas“. „Savivaldybė visais įmanomais būdais stengėsi apeiti Viešųjų pirkimų įstatymą, konkurso nevykdė per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą, nors tokia procedūra būtina pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus“, – sakė V. Bulka.

Pirmosios instancijos teismas sutartį tarp Švenčionių savivaldybės ir „Meteorit turo“ pripažino negaliojančia, tačiau savivaldybė kreipėsi į apeliacinį teismą. Tačiau šio teismo išvada buvo analogiška: savivaldybė, skelbdama konkursą, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą.

„Tinkamas ginčo Pirkimo neišviešinimas sąlygojo skaidrumo principo pažeidimą ir netgi konkurencijos apribojimą, kadangi dalis potencialių tiekėjų prarado galimybę sužinoti apie tai, jog ginčo Pirkimas apskritai yra pradėtas vykdyti (laikantis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų, visi tiekėjai, besidomintys viešaisiais pirkimais įprastai seka CVP IS skelbiamą informaciją), ir susipažinti su informacija apie Pirkimo sąlygas ir reikalavimus bei pateikti konkurencingus pasiūlymus. Apie Pirkimą buvo paskelbta nesilaikant imperatyvių įstatyme nustatytų reikalavimų, o imperatyvių įstatymo normų pažeidimas negali būti laikomas formaliu ar mažareikšmiu“, – rašoma apeliacinio teismo nutartyje.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko įrodyti tiesą. Pasitikiu Lietuvos teismais, kurie išties vykdo teisingumą“, – teismo nutartį komentavo V. Bulka.

Pasak jo, bandymai išstumti bendrovę „Svirka“ iš rinkos rodo, kokia vidinė kova vyksta rajonuose, išsirinkus merus per tiesioginius rinkimus. „Atėjusi nauja valdžia nebuvo susipažinusi nei su keleivinio transporto verslu, nei su skaidrumo principais. Geras, patinki man – dirbsi. Nepatinki – išstumsime tave iš rinkos. Norėtųsi paskatinti ir kitus vežėjus: susidūrę su akivaizdžia neteisybe, nenuleiskite rankų. Mūsų laimėta byla – tai ir suformuota teismų praktika panašioms byloms ateityje“, – kalba V. Bulka.

Savivaldybės vadovams Vytautas teigia siūlęs įvariausių kompromisų. „Gaila, tačiau su manimi niekas nenorėjo kalbėtis. Gerai, kad tokiu atveju yra teismai, kuriuose galima surasti teisybę“.

Bendrovė „Svirka“ veš keleivius dabartiniais maršrutais, kol bus paskelbtas naujas, skaidrus konkursas vežėjui parinkti.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka