„Busturo“ pastangos tapti „žaliausiu“ autobusų parku – sužlugdytos

23 birželio 04:10 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Apie draugystę tarp sektorių kalbėjome dar 2019 metų lapkričio mėnesį. Deja, šiai draugystei nebuvo lemta vystytis sėkmingai. Šiaulių miesto merui iškėlus tikslą UAB „Busturo“ autobusų parką padaryti labiausiai žaliu, įmonė tikslingai dirbo ir dirba šia kryptimi. Kai jau finišas buvo ranka pasiekiamas, staiga procesas buvo sustabdytas, na kaip ten sakoma – buldozeriu. Priminsime keletą faktų chronologine tvarka:

 

Gamtinių dujų, suspaustų iki 200 BAR slėgio, tiekiamų per gamtinių dujų technologinių įrengimų kompleksą (su užpildymo įranga), pritaikytą autobusų dujų balionų rezervuarų pildymui pirkimas (toliau dujų pirkimas) paskelbtas 2019-11-09.

Konkurse dalyvavo vienas tiekėjas. Vokų plėšimo procedūros įvyko 2019-12-12.

Viešųjų pirkimų tarnyba 2019-12-19  įpareigojo sustabdyti pirkimo procedūras, kol Tarnyba pateiks Perkančiojo subjekto pateiktų dokumentų ir sprendimų, susijusių su pirkimu, įvertinimą.

Atliktas tyrimas, VPT siųsti aiškinantys bei tvirtinantys raštai. Procesas truko 2 mėnesius.

VPT 2020-02-05 pateikė  vertinimo išvadą, kurioje nurodė nutraukti pirkimo procedūras.

2020-02-06 pirkimo procedūros buvo nutrauktos.

Dujų pirkimas atnaujintas, įvertinus VPT išvadas. UAB „Busturas“ 2020-02-17 paskelbė  išankstinę rinkos konsultaciją ir Techninės specifikacijos projektą, tinkamam pirkimo pasirengimui ir tiekėjų informavimui apie pirkimo planus bei reikalavimus. Po pirkimo paskelbimo  2020-03-24, kvietimą dalyvauti konkurse priėmė 3 tiekėjai. Vokų plėšimo procedūra įvyko 2020-05-29. Tačiau, kaip ir pirmą kartą, taip ir pastarąjį – pasiūlymą pateikė tik vienas konkurso dalyvis.

Jokių užsienio tiekėjų, apie kuriuos buvo kalbama, taip ir neatsirado. Kiek tai kainavo įmonei? Atsakyti į šį klausimą sunku. Kaip ir įvertinti reputacijos bei patikimumo kainą. UAB „Busturas“ kartu su UAB „SG dujos“ bei „Scania Lietuva“ planavo mieste vykdyti naują projektą su vandenilinio kuro panaudojimu. Turėjo būti testuojami 6 autobusai. Šiuose autobusuose planuota sumontuoti papildomą testinę įrangą, kuri turėjo fiksuoti variklio darbo, degalų sunaudojimo ir kitus parametrus. Nutraukus dujų bei autobusų pirkimus, bei pasklidus kalboms apie pirkimų skaidrumą, šiuos planus teko atidėti neribotam laikui. Užsienio partneriai labai vertina įmonių reputaciją, jų skaidrumą bei patikimumą. Šiuo metu yra bandoma atstatyti santykius bei sugrąžinti užsienio partnerių pasitikėjimą.

Iniciatyvą skatinti ekologišką transportą bei palaikyti švarų miestą įmonė „Busturas“ ir toliau vysto ir vystys puoselėdama reputaciją ir patikimo parnerio įvaizdį.

„Busturo“ informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka