„Continental“ gamins OLED ekranus automobiliams

01 gruodžio 04:46 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Nors buityje OLED ekranai yra jau seniai, automobiliuose ši technologija dar nebuvo plačiai naudojama. Tačiau technologijų kompanija „Continental“ greitai nustebins vairuotojus, kadangi įmonė gavo pirmąjį maždaug 1 mlrd. eurų vertės užsakymą iš vieno didžiausių pasaulyje automobilių gamintojų tiekti OLED (Organic Light Emitting Diodes angl.) ekranus. Kelių ekranų kombinacija tęsiasi nuo vairuotojo vietos iki skydelio centro ir apima du ekranus, kurie yra po vienu išgaubto stiklo paviršiumi. Pirmieji serijiniai automobiliai su tokiu ekranu debiutuos jau 2023 metais.

„Nuo šiol tie, kurie buvo įpratę prie itin didelės raiškos ekranų namuose, galės ir automobiliuose mėgautis aukščiausios kokybės vaizdu su OLED technologija. Ši specialiai mašinoms pritaikyta technologija dar kartą patvirtina, kad esame pirmaujanti kompanija diegiant pažangiausius automobilių salonų sprendimus, – sako dr. Frankas Rabe, „Continental“ Prietaisų ir valdymo padalinio vadovas. – Integruotame OLED ekrane rodomas itin raiškus vaizdas ir tai leis automobilių gamintojams pasiūlyti dar originalesnius ir pritaikytus salono sprendimus.“

Be kitų privalumų OLED technologija yra itin raiški, kadangi ekrano taškai šviečia patys. Tai reiškia, kad skirtingai nei įprastuose LED ekranuose, jam nereikia papildomo foninio apšvietimo ir tai leidžia pagaminti itin ploną ekraną, kuris taip pat žymiai padidina unikalias jo pritaikymo galimybes. Ši technologija leidžia naudoti gerokai sudėtingesnes ir išgaubtas ekrano formas, o pats ekrano kraštas yra itin siauras. Be to, ekrane perteikiamos labai ryškios spalvos, o matymo laukas yra itin platus ir siekia beveik 180° kampą, tad jame rodoma informacija bus puikiai matoma ir keleiviams.

Didesnį tvarumą užtikrina mažesnės energijos sąnaudos

 Kadangi OLED ekrano taškai šviečia patys, jis pasižymi ir itin mažomis energijos sąnaudomis. Vietoje to, kad būtų apšviestas visas ekranas, ši technologija įžiebia tik tuos taškus, kurie yra reikalingi vaizdui rodyti. Dėl to tokie ekranai pasižymi gerokai mažesnėmis energijos sąnaudomis nei tradiciniai dabar automobiliuose naudojami LCD ekranai.

„Continental” informacija ir nuotrauka