Dar vienas tyrimas: autobusai nėra koronaviruso židiniai

18 lapkričio 05:27 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Autobusai ir traukiniai nėra koronaviruso židiniai – tokia yra tvirta Vokietijos transporto kompanijų asociacijos VDV pozicija. Pabrėžiama, jog tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu atlikti tyrimai neparodė, kad viešasis transportas gali būti rizikos šaltinis užsikrėsti koronavirusu.

 

 

Jei laikomasi visų dabartinių su koronavirusu susijusių taisyklių ir elgiamasi protingai, infekcijos rizika viešajame transporte yra labai maža. Beje, ši rizika keleiviams netgi mažesnė nei darbuotojams. Taip yra todėl, kad daugelis keleivių transporto priemonėje būna tik trumpą laiką, oras salone nuolat keičiasi, rašo „Sustainable Bus“.

Neseniai VDV pramonės asociacija atliko apklausą ir sulaukė atsiliepimų iš 94 Vokietijos transporto įmonių. Nuo kovo mėnesio pradžios iš beveik 80 000 darbuotojų koronaviruso infekcija buvo patvirtinta 233, iš jų tik 9 užsikrėtė darbe. Infekcijų skaičius buvo ypač mažas tarp darbuotojų, kurie praleidžia po keletą valandų autobusuose ar dėl su darbu susijusių priežasčių bendrauja su klientais.

Taigi visų tarptautiniu mastu atliktų tyrimų rezultatas yra tas pats: transporto priemonės nėra padidintos infekcijos rizikos šaltinis.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka