Darniam europiečių judumui skirtas tarptautinis seminaras – Kaune

liepos 02 03:00 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Susisiekimo, Aplinkos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno miesto savivaldybė š. m. rugsėjo 24–25 d. Kaune planuoja surengti darniam europiečių judumui skirtą tarptautinį seminarą. Tokie renginiai nuo 2002 m. kasmet organizuojami JT Europos ekonominės komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro programos „Transportas, sveikata ir aplinka“ iniciatyva, siekiant propaguoti aplinkai bei sveikatai palankų transportą ir gyvenimo būdą.

„Seminarai jau vyko Amsterdame, Astanoje, Batumyje, Kijeve, Maskvoje, Prahoje ir Skopjė. Estafetės lazdelė Kaunui perduota šiemet Paryžiuje vykusiame tarptautiniame renginyje“, – sako susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius, balandį atstovavęs Lietuvai Europos šalių susisiekimo, sveikatos ir aplinkos ministrų susitikime „Judantis miestas – pirmenybė žmonėms“.

Susitikimo metu priimta Paryžiaus deklaracija, kuria Europos šalys įsipareigojo skatinti kurti naujas darbo vietas, investuojant į aplinką ir sveikatą tausojantį transportą, stiprinti efektyvesnę transporto sistemą, mažinti oro taršą ir triukšmą, imtis politinių sprendimų ir veiksmų, susijusių su aplinkai palankaus transporto rūšimis.

Aukšto lygio susitikime Prancūzijos sostinėje susisiekimo viceministras V. Kondratovičius pristatė ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos iniciatyvą rengti darnaus judumo miestuose planus. Šių planų tikslas – sukurti miesto, turinčio 30 tūkst. ir daugiau gyventojų, darnią transporto sistemą.

Taip pat Kauno miesto savivaldybė įsipareigojo surengti tarptautinį Europos programos renginį „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“, kurio šūkis – „Judėk link permainų“.

Tikimasi, kad šis tarptautinis seminaras sulauks visų šalies savivaldybių atstovų dėmesio. Renginyje pranešimus skaityti ir gerąja patirtimi dalintis planuoja ekspertai iš įvairių Europos regiono šalių, Lietuvos ministerijų, mokslo institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.