Dėl abejotinų autobusų ir troleibusų pirkimų siūloma nušalinti visą „Rīgas satiksme“ vadovybę

13 gruodžio 05:36 2018 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Rygos dūmos opozicijos deputatai siūlo nušalinti nuo pareigų visą savivaldybės įmonės „Rīgas satiksme“ vadovybę, praneša LETA agentūra.

 

Šiuo metu nuo pareigų nušalintas įmonės valdybos pirmininkas Leon‘as Bemhens‘as, taip pat dūmos susisiekimo departamento direktorius Emil‘is Jakrins‘as, Jūrmalos dūmos deputatė Larisa Loskutova, Baluodės krašto dūmos deputatas Andrejus Požarnovas bei vienos iš partijų narė Inesė Šveklė.

Visi nušalinimai – pradėtos bylos dėl korupcijos vykdant įmonės „Rīgas satiksme“ viešuosius pirkimus rezultatas. Lapkritį Latvijos kovos su korupcija biuras (KNAB) pradėjo tarptautinį tyrimą, atliko procesinius veiksmus, tarp jų – ir daugiau kaip 30 kratų. Sulaikyti aštuoni žmonės Latvijoje ir du – Lenkijoje.

Pranešime skelbiama, jog 800 tūkst. eurų kyšis buvo gautas dėl beveik 200 autobusų ir troleibusų pristatymo Rygos miestui. Konkursus dėl autobusų ir troleibusų įsigijimo 2013-2016 m. organizavo „Rīgas satiksme“.

Kaip praneša Lenkijos antikorupcijos tarnyba, beveik 800 tūkst. eurų bandyta išmokėti dalimis, maskuojantis fiktyviomis konsultacijomis skirtinguose Latvijos, Kipro, Honkongo ir Kinijos regionuose.

Vykdant tarptautinį tyrimą, agentai sulaikė Lenkijos įmonės miesto viešojo transporto gamybos padalinio valdybos narį, Varšuvoje – vieną iš komercijos direktorių. Sulaikytieji pristatyti į Poznanės srities prokuratūrą, kur jiems bus pateikti kaltinimai dėl korupcijos ir pinigų plovimo. Latvijoje taip pat bus pradėtas baudžiamasis procesas dėl „Rīgas satiksme“ viešųjų pirkimų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka