Didžiojoje Britanijoje pasirodė elektriniai autobusai

vasario 14 05:10 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Didžiosios Britanijos Milton Keiso mieste, esančiame 70 mylių į Šiaurę nuo Londono, pasirode pirmieji aštuoni elektriniai autobusai. Transporto priemonės važinės maršrutu, kurio ilgis – apie 24 kilometrus.

Elektriniai autobusai mieste galės važinėti visą dieną, o įkraunami bus nuo į asfaltą įmontuotų indukcinių ričių. Tai – pirmoji tokia sistema Didžiojoje Britanijoje. Panašios technologijos jau naudojamos Pietų Korėjoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Vokietijoje.

Autobusams įkrauti sumontuota po dvi rites kiekvieno maršruto gale, o trečioji – maršruto viduryje. Per dešimties minučių laikotarpį autobusas gauna du trečdalius energijos, reikalingos maršrutui įveikti, rašo singularityhub.com.

Miesto valdžia tikisi, kad projektas padės sumažinti kenksmingų dalelių išmetimą į orą, taigi sumažins oro užterštumą mieste.

Aštuoni autobusai – tai tik projekto pradžia. Artimiausiu metu miesto vadovai planuoja į maršrutus išleisti tik elektrinius autobusus. Be to, mieste bus įrengta 50 vadinamojo greitojo įkrovimo stočių elektriniams taksi automobiliams.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.